کاهش تولید مازوت با هدف افزایش بهره وری

نمایش خبر : 1429 | تاریخ انتشار : 1393/03/11 07:28

به گزارش خبرنگار اقتصادی شازند ما به نقل از ایرنا،علی شیرازی زاده روز شنبه افزود: مازوت یکی از فرآورده نفتی است که قیمتی به مراتب پایین تر از نفت خام دارد.

وی اضافه کرد: با پیشرفت فیزیکی روند طرح توسعه و بهینه سازی پالایشگاه از سال گذشته تا کنون، تولید مازوت دراین پالایشگاه، به حدود هشت درصد تولیدات رسیده است.

وی ادامه داد: میزان تولید مازوت تا پیش از آغاز طرح توسعه پالایشگاه، رقمی معادل شش میلیون لیتر در روز بوده که هم اینک به 2.4 میلیون لیتر رسیده است.

شیرازی زاده بیان کرد: تولید مازوت (نفتکوره) 28 درصد سبد محصولات پالایشگاهی کشور را تشکیل داده که این سرانه حدود دو برابر متوسط جهانی است.

وی افزود: هم اینک پالایشگاه شازند روزانه 250 هزاربشکه نفت خام مصرف دارد که با فرآوری آن بنزین مورد نیاز شهرهای تهران ، کرج و اراک را تامین می کند.

شیرازی زاده اضافه کرد: بنزین تولیدی این واحد روزانه 16 میلیون لیتر در روز است که با کیفیت یورو چهار وارد شبکه توزیع می شود.

پالایشگاه امام خمینی شازند از واحدهای وابسته به شرکت ملی پالایش وپخش فرآورده های نفتی ایران، در شهرستان شازند استان مرکزی واقع شده است.

این مجموعه به عنوان بزرگترین پالایشگاه تک واحدی ایران، در سال ۱۳۷۲ با ظرفیت اسمی ۱۵۰ هزار بشکه در روز، راه اندازی شد و نخستین پالایشگاهی است که کار مطالعه و عملیات اجرایی آن در نخستین سال پس از جنگ ایران و عراق آغاز شد

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
nashrkhabar.ir