خبرنگار؛ گمنام ولی پرتلاش و همیشه در صحنه

نمایش خبر : 765 | تاریخ انتشار : 1395/05/17 12:17

به گزارش پایگاه خبری شازند ما، 17 مرداد روز خبرنگار است، کسانی که شب و روز به فکر پیگیری اخبار و مطالبات مردمی از مسئولین هستند. داشتم به این فکر می‌کردم که چقدر سخت است کار خبرنگاران؛ هم باید پاسخگوی مردم باشند و هم باید کم اعتنایی های مسئولین را به جان بخرند تا شاید دردی از مردم دوا کنند.

خدا رحمت کند مسئولی را که پاسخگوی این قشر است ولی خدا به داد خبرنگاری برسد که با آن دسته از مسئولینی سر و کار دارد که خیلی به خبرنگاران اعتنایی ندارند (که متاسفانه کم هم نیستند این روزها!) خبرنگار را در یک جمله می‌توان «نماینده افکار عمومی» دانست؛ یعنی کسی که وقتی سوالی می‌پرسد، آن سوال می‌تواند سوال یک قشر، یک محله، یک شهر، یک جامعه، یک کشور و یا حتی یک دنیا باشد!

 

 


عرصه خبرنگاری پر است از فراز و نشیب های گوناگون؛ گاهی کم کاری های مدیران را به پای خبرنگاران می‌گذارند و می‌گویند پس چرا اینطور نشد و آنطور شد! طوری که انگار خبرنگار مسئول آن حوزه است! از آن طرف مدیر نیز می‌گوید چقدر می‌آیی و سوال می‌پرسی؟! کار من را در عملم ببین(!)

اما فراز و نشیب اصلی این ها نیستند، فراز و نشیب اصلی آن تعهد و امانتداری خبرنگار است که آیا رعایت می‌کند یا نه؟! خبرنگار زمانی محبوب مردم می‌شود که منافع شخصی و احیاناً حزبی خود را کنار گذاشته و مصالح کشور را در نظر گیرد. خبرنگار زمانی قلمش گیرا تر می‌شود که «صداقت» شرط اول وی در انتشار خبر باشد، نه رضایت فلان مدیر و فلان مسئول!

نظر شخصی بنده این است که شاید شغل خبرنگاری هنوز در بین جامعه جا نیفتاده است و این قشر هنوز بایستی بخشی از انرژی خود را صرف این مسئله نماید. بنابراین امیدواریم از این به بعد هم مردم و خصوصاً مسئولین توجه بیشتری به این عزیزان داشته باشند و امیدواریم عرصه خبر و خبرنگاری روز به روز به آرمان شهری که پر از صداقت و دوری از سیاست زدگی است برسد.

 

یادداشت از: مرتضی نغمه گو

انتهای پیام/ن

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
nashrkhabar.ir