شیوه صحیح مطالبه گری، گمشده ای در میان مردم و مسئولین شازند

نمایش خبر : 834 | تاریخ انتشار : 1395/08/01 17:00

به گزارش پایگاه خبری شازند ما، به دنبال سفر ریاست محترم جمهور حجت الاسلام روحانی به استان مرکزی، خبرهای استانی پر از استقبال از این امر مهم شده است و مسئولین استانی و شهرستانی به دنبال احقاق حقوق مردم و همینطور در تکاپوی برگزاری جلسات مهم با ریاست محترم جمهور و همینطور معاونان و وزرای دولت یازدهم هستند، به همین جهت از هفته گذشته شاهد مصاحبه ها، نامه های سرگشاده و دیگر اقدامات مسئولین نیز بودیم.


در لابلای مصاحبه ها و نامه ها و دیگر پیگیری های مسئولین موارد متعددی مشاهده شد که در برخی موارد جای تأسف داشت! ابتدا با مقدمه ای وارد مصادیق نادرست مطالبه گری از ریاست جمهوری و دولت خواهیم شد.

در شهرستان شازند هنگامی که دیدارهای عمومی با مسئولین شهرستان هست اکثر مردم به جای مطرح کردن مشکلات شهرستان و ارائه برخی پیشنهادات منطقی و علمی بیشتر به ذکر نکاتی که بیشتر شخصی هستند و همینطور برهه ای هستند اشاره می‌کنند؛ مثلاً در دیدار عمومی با فرماندار یکی از افرادی که در عموم مردم به عنوان نخبه شناخته شده است(!) با گلایه از اوضاع بیکاری مردم پیشنهاد می‌دهد که در تعمیرات اساسی (اورهال) صنایع شازند از نیروهای بومی استفاده شود! پیشنهادی که دردی را دوا نمی‌کند و فقط مسکّنی دو سه ماهه بر درد اشتغال مردم است. چرا این فرد نباید صحبت از اشتغال زایی بلندمدت کند و دیدش کوتاه مدت و مقطعی است؟ این یک نوع مطالبه گری غلط و غیر منطقی از مسئولین است!

 

 


حال این مطالبه های غیرمعمولی به مسئولین شهرستانی نیز سرایت کرده است. به عنوان مثال در یکی از نامه ها ذکر شده بود که «با توجه به اینکه 82 درصد مردم شهرستان شازند به آقای روحانی رای داده اند انتظار می‌رود که ایشان توجه بیشتری به شهرستان داشته باشند»!!!! آیا آقای روحانی تنها رئیس جمهور کسانی است که به ایشان رای داده اند؟ آیا شهرستان هایی که به ایشان کمتر رای داده اند باید نادیده گرفته شوند؟


از طرفی با توجه به اینکه استان مرکزی پایتخت صنعتی ایران است و سه صنعت بزرگ در شهرستان شازند وجود دارد، شایسته بود که با پافشاری مسئولین محترم شهرستانی، خود رئیس جمهور و یا حداقل وزیر نفت یا مدیر سازمان محیط زیست به شازند سفر می‌کردند نه معاونانی که شاید خیلی ارتباطی با مشکلات آلایندگی صنایع، بیکاری و ... ندارند! جالب اینجاست که برخی مسئولین نیز با مردم درد و دل می‌کنند که ای کاش فلانی می‌آمد که مرتبط تر بود! آیا نباید زودتر از این ها به فکر این قضیه می‌بودند احیاناً؟


نکته دیگری که مشاهده می‌شود این است که با توجه به تجربیات مسئولین شهرستانی، آیا واقعاً نامه نگاری های به این شکل و همزمان با سفر ریاست جمهوری مورد توجه مسئولین کشوری واقع شده و چه تعداد از نامه ها با پاسخ همراه بوده است؟


متأسفانه چیزی که چند دهه در شهرستان شازند مرسوم شده که به عنوان پیگیری یک موضوع در رزومه مسئولین آورده می‌شود همین نامه هایی است که اغلب بی پاسخ مانده اند و برخی مسئولین نیز قصد دارند با انتشار این نامه های بی‌جواب تنها بگویند که ما پیگیری کردیم و نتیجه پیگیری زیاد اهمیتی ندارد!


امیدوارم مسئولین شهرستان شازند با حضور مؤثر در جلسات هیئت دولت در استان مرکزی و مطالبه گری صحیح و علمی و با افق دید بلند از مسئولین دولت، بتوانند حقوق مردم عزیز شهرستان را احیا کنند. اگر یک مشکل بیکاری در شازند حل شود مطمئناً بسیاری از مشکلات دیگر به تبع آن حل خواهد شد.


بی شک همواره مردم در کنار مسئولین شهرستان بوده و هستند و در استقبال از کاروان تدبیر و امید می‌کوشند و امیدواریم این مسئولین عزیز نیز دلسوزانه نهایت تلاش خود را بکنند تا مشکلات عدیده شهرستان به نحو احسن برطرف شده و شاهد رشد و شکوفایی شهرستان در تمامی مقاطع و مراحل باشیم ان شاءالله.

 

یادداشت ارسالی مخاطبان
انتهای پیام/ن

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
nashrkhabar.ir