بودجه نجومی برای نهاد ریاست جمهوری

نمایش خبر : 2480 | تاریخ انتشار : 1395/09/16 08:46

به گزارش پایگاه خبری شازند ما؛ کانال تلگرامی اصلاح حسینی/مکتوبات حسین صفدری نوشت: حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان #لایحه_بودجه سال 96 را به مجلس برد. برطبق گفته های اقتصاد دانان، این بودجه ارقام عجیب و غریبی دارد و رکورد ریخت و پاش هزینه های جاری در تاریخ ایران را با مبلغ استثنایی 320هزار میلیارد تومان شکسته است.(بودجه جاری همان هزینه هایی است که دولتمردان صرف حقوقها، تشریفات و بسیاری از امور جاری کشور می‌کنند.)

 

 

اما این بودجه موارد عجیب و غریب دیگری نیز در بطن خود دارد. یکی از این موارد عجیب این است که بودجه در نظر گرفته شده فقط برای #نهاد_ریاست_جمهوری مبلغ #نجومی 553 میلیارد تومان است در حالی که این مبلغ در سال 95، 411میلیارد تومان و در سال 94، 300 میلیارد تومان بوده است و این یعنی نسبت به سال 94، 84 درصد افزایش بودجه نهاد ریاست جمهوری را شاهدیم، و این در حالی است که دولت کمتر از 10درصد حقوق کارمندان را افزایش میدهد و معتقد به تورم تک رقمی است.

این را هم باید دانست در بودجه ای که روحانی به مجلس داده، قرار است درآمدهای #مالیاتی 9درصد رشد داشته باشد و 5درصد افزایش قیمت #بنزین و سایر فرآورده های نفتی را شاهد باشیم که تاثیرش بر اوضاع زندگی مردم در اوج #رکود و #بیکاری و #مشکلات_اقتصادی مشخص است.

 

انتهای پیام/ن

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
nashrkhabar.ir