صنایع استعلام قیمت اقلام مورد نیاز خود را از شازند انجام نمی دهند/ادارات، سهم خرید خود از شهرستان را اعلام کنند

نمایش خبر : 514 | تاریخ انتشار : 1395/09/22 09:05

اردشیر نصراللهی رئیس اتاق اصناف شهرستان شازند در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری شازند ما در خصوص خرید صنایع از شهرستان گفت: جلسات متعددی در خصوص انجام خرید صنایع از شهرستان برگزار شد اما تقریباً می توان گفت که مصوبات این جلسات رنگ عمل به خود نگرفت.

وی با بیان اینکه صنایع شازند، شهرستان را سرکار گذاشته اند افزود: صنایع استعلام قیمت اقلام مورد نیاز خود را از داخل شهرستان انجام نمی دهند و بعضاً مستقیم از خود تولید کننده استعلام می گیرند؛ آیا فروشنده شهرستان می تواند از تولید کننده اجناس، ارزان تر بدهد؟!

 

 


رئیس اتاق اصناف شازند ادامه داد: در بعضی موارد صنایع، لوازم و اجناسی را برای استعلام می دهند که می دانند در شازند موجود نیست و کسبه شازند توان تهیه آن را ندارند و بعد اعلام می کنند که ما خواستیم و شما نتوانستید تامین کنید.

نصراللهی اضافه کرد: در جلسه مقرر شد که صنایع لباس کار کارکنان خود را از شهرستان و مخصوصاً از روستای کزاز تامین کنند اما همچنان امتناع ورزیده و لباس کار از شهرستانها و حتی استانهای دیگر تامین می شود.

وی در ادامه خواستار رسیدگی جدی مسئولان به این موضوع و مجاب کردن مدیران صنایع به خرید از شهرستان شد.

رئیس اتاق اصناف شازند در ادامه به موضوع عدم خرید ادارات و دستگاهها از داخل شهرستان اشاره و تصریح کرد: متاسفانه ادارات شهرستان نیز نسبت به خرید اقلام خود از داخل شهرستان تمکین نمی کنند.

نصراللهی بیان کرد: ادارات و دستگاهها سهم خرید خود از شهرستان را اعلام کنند تا میزان خرید آنها از داخل شهرستان مشخص شود.

وی اظهار کرد: شاید یکی از دلایل آن نزدیکی شازند به مرکز استان است اما مسئولان باید در این خصوص تدابیری اتخاذ کرده تا شاهد رشد اقتصادی در شهرستان باشیم و علاوه بر مسئولان باید در این خصوص توسط روحانیون، هنرمندان، روابط عمومی ها، رسانه ها و.. فرهنگ سازی انجام شود.

 رئیس اتاق اصناف شازند با بیان اینکه اصناف باید در کانون تصمیم گیری شهرها و روستاها حضور داشته باشند خاطر نشان کرد: صنوفی که توانایی و موقعیت لازم را دارند در انتخابات شوراهای شهر و روستا حضور پیدا کنند.

انتهای پیام/ن

 

 

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
nashrkhabar.ir