کارخانه قند شازند باید با کارکرد گذشته خود احیا شود

نمایش خبر : 767 | تاریخ انتشار : 1395/10/14 08:08

به گزارش پایگاه خبری شازند ما، ظفر افشون معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی در حاشیه بازدید از کارخانه قند و شرکت بهنوش شازند با اشاره به توقف بهره‌برداری از کارخانه قند شازند بعد از 80 سال فعالیت به سبب وجود برخی از مشکلات اظهار داشت: این کارخانه با وجود 80 سال پیشینه و 20 هکتار زمین در اختیار دارد هم‌اکنون از صنعت تولید قند فاصله گرفته اما با توجه به زیرساخت‌های مناسب که در اختیار این کارخانه است باید دوباره احیا شود.

وی افزود: این کارخانه از ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های مناسب فیزیکی و انشعابات برق، آب و گاز و ماشین‌آلات تولیدی در کارخانه قند شازند بهره‌مند است.

معاون هماهنگی‌امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی تصریح کرد: با توجه به صنعت کشاورزی شازند، ایجاد اشتغال، ارزش افزوده و رونق اقتصادی در بخش کشاورزی شهرستان، باید کارخانه قند آن راه‌اندازی شود.

 

 


افشون بیان کرد: در تلاش هستیم با برگزاری نشست‌هایی پیرامون احیای کارخانه قند شازند با رئیس بنیاد مستضعفان، نماینده مردم شهرستان شازند و معاون استاندار این استان، صنعت قند را دوباره به چرخه تولید برگردانیم.

وی ادامه داد: امید است با حمایت استانداری و بنیاد مستضعفان کشور این واحد تولیدی مانند گذشته فعال شود و در ایجاد رونق اقتصادی، کاهش واردات، کاهش نرخ بیکاری و افزایش اشتغال که از سیاست‌های راهبردی اقتصاد مقاومتی و تاکیدات مقام معظم رهبری است بهره‌مند شویم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی خاطرنشان کرد: کارخانه قند شازند باید با کارکرد گذشته خود احیا شود، اما اگر در صورت عدم امکان به‌منظور بهره‌برداری از این واحد تولیدی که سال‌ها است، به‌طور کامل تعطیل شده وجود نداشته باشد، کارخانه‌ای را جایگزین آن کرده تا از امکانات این کارخانه بهره‌برداری‌ لازم انجام شود.

 

منبع: تسنیمانتهای پیام/ن

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
nashrkhabar.ir