حمل و نقل بیماران دیالیزی در پیچ و خم بروکراسی اداری/خودروی ون در دهه فجر خریداری می شود

نمایش خبر : 587 | تاریخ انتشار : 1395/10/19 15:23

به گزارش پایگاه خبری شازند ما، هفته ای سه بار انجام دیالیز و خوابیدن پای یک دستگاه به مدت چند ساعت، عدم امکان کار کردن به خاطر وضعیت جسمانی و وجود نگرانی هزینه های درمانی، مراجعه کردن به داروخانه برای تهیه دارویی که دکتر در نسخه نوشته و روی مصرف آن تاکید داشته ولی تحت پوشش بیمه نبودن داروی تجویزی، انتظار برای رسیدن وقت پیوند کلیه و هر روز به امید رسیدن وقت پیوند کلیه از خواب بیدار شدن و...

موضوعات بالا، بخشی از مشکلات بیماران دیالیزی است که سالیانه به تعداد آنها اضافه می شود و در شهرستان شازند نیز بیش از 30 نفر به این بیماری مبتلا هستند.

 

تحمل رنج مشکلاتی که در بالا گفته شد به کنار، اکنون مشکل رفت و امد بیماران به یکی از مهمترین دغدغه های انان تبدیل شده که با پیگیری ها و انتشار گزارش های متعدد توسط این پایگاه خبری، پیگیری مسئولان شهرستان جهت رسیدگی به این موضوع را در پی داشت.

 

 

اما حدود یک سال پیش بود که مسئولان شهرستانی از مصوب شدن خرید یک دستگاه خودروی ون جهت نقل و انتقال بیماران دیالیزی خبر دادند و قرار بر جمع آوری پول از شوراها و دهیاری شد.

 

حال با گذشت این مدت، بیماران دیالیزی همچنان در انتظار ورود این خودروی ون به شهرستان، چشمان خود را می مالند و از وجود این بروکراسی اداری در اجرای اموراتی که برای رفاه حال مردم است به ستوه آمده اند.

 

از همان یکسال پیش طبق صحبتهای انجام شده، قرار بر تهیه یک پیش فاکتور از شرکت تولید کننده خودروی ون بود که طبق مکاتبه شورای شهرستان با شبکه بهداشت و درمان شازند در روزهای اخیر، مبلغ 1 میلیارد و 348 میلیون ریال جهت خرید این خودرو از شوراهای اسلامی و دهیاری ها جمع اوری شده است.

 

مبلغ پیش فاکتور تهیه شده توسط مدیریت شبکه بهداشت 1 میلیارد و 700 میلیون ریال است که بر اساس این مکاتبه از شبکه بهداشت درخواست شده که جهت پیش خرید خودروی یاد شده با کاربری خاص بیماران دیالیزی اقدام نموده وچک پیش پرداخت آن تا مبلغ 1 میلیارد و 348 میلیون ریال به منظور پیش خرید را شورای شهرستان پرداخت خواهد نمود ومابقی آن در زمان تحویل خودروی پرداخت می شود.

 

خودروی ون برای حمل و نقل بیماران دیالیزی در دهه فجر خریداری می شود

 

محمد تبرته فراهانی رئیس شورای اسلامی شهرستان شازند در این خصوص به خبرنگار ما گفت: مبلغ جمع آوری شده از شهرداری ها و دهیاری های سطح شهرستان، 134 میلیون و 800 هزار تومان است که بر اساس پیش فاکتور ارائه شده از سوی شبکه بهداشت، این مبلغ بین شهرداری ها و دهیاری ها تقسیم شده است.

 

وی با بیان اینکه مابقی پول نیز توسط نمایندگان شوراها در حال جمع آوری است افزود: پیش فاکتور تهیه شده از سوی شبکه بهداشت مبلغ 140 میلیون تومان است که بر اساس نظر کارشناسی شبکه بهداشت، این خودروی ون نیازمند برخی تجهیزات تخصصی نیز هست که هزینه آنها نیز حدود 20 میلیون تومان می شود.

 

رئیس شورای اسلامی شهرستان شازندتصریح کرد: به طور قطع، این خودروی ون در دهه فجر امسال خریداری شده و در اختیار شهرستان برای نقل و انتقال بیماران دیالیزی قرار خواهد گرفت.

 

بنابراین طبق وعده رئیس شورای اسلامی شهرستان شازند، بیماران دیالیزی چشم انتظار از راه رسیدن دهه مبارک فجر هستند تا با خریداری شدن خودروی ون برای حمل و نقل آنان، گوشه ای از مشکلاتشان مرتفع شود.

 

انتهای پیام/ن

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
nashrkhabar.ir