غفلت از جاده معدن کِرک در پیچ و خم وعده ها/ وعده اجرای آسفالت ظرف 10 روز آینده

نمایش خبر : 379 | تاریخ انتشار : 1395/10/18 17:40

به گزارش پایگاه خبری شازند ما، از ابتدای سال 95 قرار بر آسفالت ریزی جاده معدن شاهین در بالا دست روستای کِرک که طول آن به 2 کیلومتر بیشتر نمی رسد، شد.

با گذشت 9 ماه از سال هنوز هم شاهد گلایه ها و شکایات مردمی در خصوص این جاده هستیم چرا که در فصول گرم با عبور وسائل نقلیه سبک و سنگین شاهد بروز گرد و خاک بر روی روستای کرک و در فصول سرد نیز شاهد بروز چاله و دست انداز در مسیر هستیم.

پایگاه خبری شازند ما نیز در همین خصوص دوبار گزارشهای را منتشر کرد (اینجا و اینجا) و از تیر ماه امسال بود که در خصوص اجرای آسفالت این جاده بر اساس گفته مسئولان، که اعلام کردند تا یک ماه بعد انجام خواهد شد، روزشماری از سوی این پایگاه خبری تنظیم و انتشار یافت که اکنون نه تنها یک ماه بلکه بیش از 5 ماه از وعده مربوطه می گذرد و مردم همچنان چشم انتظار مرمت و آسفالت این جاده هستند!!

سوالی که اذهان عمومی را به خود مشغول کرده این است که چرا اجرای آسفالت برای 2 کیلومتر جاده که از ابتدای سال مصوب شده، با گذشت 10 ماه از سال هنوز اجرایی نشده است؟!

 

 

گلایه های مردمی درباره اجرایی نشدن آسفالت جاده معدن کِرک


تا کنون تعداد زیادی درخواست و سوال از سوی مردم در خصوص این جاده برای پایگاه خبری شازند ما ارسال شده و خواستار پیگیری این موضوع بودند.

 

در همین خصوص یکی از اهالی شهرستان شازند در تماس با پایگاه خبری شازندما گفت: از مسئولین شهرستان شازند تقاضا دارم فکری بحال اسفالت جاده معدن کرک کنند؛ اگر به جاده دست نزده بودند بهتر بود تا اینکه اینطور آن را رها کرده اند.

 یکی دیگر از شهروندان می گوید: با اينکه  خيلي از  اهالي روستاهاي کرک و موچان و اب باريک و تکيه و ... در مسير جاده شازند خمين هستند و تردد ماشين الات در اين جاده خيلي خيلي زياد است ولي متاسفانه مسؤولين محترم هيج ارزشي براي حقوق اهالي محترم روستاهاي ذکر شده قائل نیستند. هنوز هيج اقدامي در جهت اسفالت نمودن جاده کرک انجام نشده؛  مدتی پیش بنده در راه مشاهده کردم به خاطر خاکي بودن جاده، يک دستکاه تريلي کمرشکن در کنار جاده ليز خورده و چپ کرده بود.

دیگری گفت: نميدانم چرا مسئولين به فکر جان مردم نيستند، در ضمن پيمانکار مربوطه این جاده، همه جا کار ميگيرد و همه کارها را اصطلاحاً زخمي کرده و رها مي کند. لطفا يکي به داد مردم برسد تا کي قراراست ما در اين وضعيت باشيم لطفا به خاطر خدا پيگير باشيد .

یکی دیگر از اهالی نیز بیان کرد: متاسفانه تا سفر ریاست جمهوری به استان مرکزی تمام دستگاههای راه سازی انجا کار میکردند و حتی صبحها با تانکر جاده مذکور آب پاشی می شد تا گرد وخاک خودروهای عبوری را اذیت نکند!! ولی به محض رفتن هیات دولت،  انگار دستگاههای راه سازی این جاده را هم با خودشان بردند و دیگر خبری از راه سازی نیست! لطفا مسولان مربوطه پاسخ دهند چرا این موضوع رها شده؟ امیدوارم پاسخ آنها مکررا کسری بودجه و سرد شدن هوا نباشد!! چون این اصلا قابل توجیح نیست که پول بیت المال را بدون برنامه و بودجه حیف و میل کنند و بهانه بیاورند!! همانطور که می دانید اگر این مسیرتکمیل نشود پس از فصل سرما و بارندگی باید دوباره زیرسازی با هزینه گزاف ترمیم  شود در ضمن زمانی که در حال تعمیرات بودند هوا گرم بود و مشکل سرما نداشتیم!؟

 

وجود برخی مشکلات بین اداره راه با پیمانکار، دلیل اجرایی نشدن آسفالت جاده معدن کِرک


در همین رابطه محسن عادلی سرپرست مدیریت راهداری اداره کل راه وشهرسازی استان مرکزی به خبرنگار ما گفت: در خصوص این جاده ، تعدادی از پل ها تعریض شده و اگر وضعیت جوی جوابگو باشد ظرف مدت یک هفته تا 10 روز آینده آسفالت ریزی خواهد شد.

وی افزود: برای اجرای آسفالت باید درجه حرارت هوا بالای 10 درجه سانتیگراد باشد و با توجه به اینکه منطقه سردسیر است به همین خاطر منتظر مساعد شدن وضعیت جوی هستیم و تا بلافاصله آسفالت ریخته شود.

این مسئول در پاسخ به این سوال که چرا اجرای آسفالت این مسیر که از ابتدای سال مصوب شده تا کنون اجرا نشده بیان کرد: در این خصوص برخی مشکلات با پیمانکار مربوطه به وجود آمد که در حال حاضر این مشکلات مرتفع شده و آسفالت اجرا خواهد شد.

بنابراین دلیل اجرایی نشدن این پروژه از ابتدای سال، وجود برخی مشکلات بین اداره راه با پیمانکار مربوطه بوده است که امیدواریم این وعده داده شده هرچه زودتر رنگ اجرایی شدن به خود بگیرد.

روستای کِرک از توابع بخش قره کهریز در شهرستان شازند با جمعیت 632 نفر در مجاورت معدن سرب و روی شاهین شهرستان واقع شده است.
انتهای پیام/ن

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
nashrkhabar.ir