داستان نخ نمای استخدام پتروشیمی و سماق مکیدن جوانان شازندی

نمایش خبر : 620 | تاریخ انتشار : 1395/12/11 13:06
به گزارش پایگاه خبری شازند ما، بالاخره آگهی استخدامی پتروشیمی شازند پس از فراز و فرودهای بسیار رخ نمایان کرد و بسیاری از جوانان بیکار شازند با شنیدن این خبر برق شادی در چشمانشان زده شد.

حدود یک ماه پیش بود که آگهی استخدامی این شرکت از برخی منابع خبری منتشر شد که به دلیل شرایط سختگیرانه پتروشیمی در این آگهی(بومی گزینی و شرایط سن و معدل) و اعتراضات زیاد جوانان منطقه، بالاجبار این اگهی با گذشت بیش از 10 روز از زمان انتشار از سوی این شرکت تکذیب شد.

قبل از تکذیب آگهی قبلی، مشئولان شهرستان از جمله فرماندار و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با مدیران این صنعت در رابطه با آگهی منتشره، جلسه ای ترتیب دادند و اعلام کردن که در شرایط در نظر گرفته شده، تغییراتی اعمال خواهد شد.
 

 


حال با گذشت قریب به یک ماه از تکذیب آگهی پیشین، اگهی جدید شرکت با دبدبه و کبکبه فراوان بر روی خروجی سایت پتروشیمی قرار گرفت.

اما با کمال تعجب مشاهده شد که نه تنها تغییری در شرایط استخدام نسبت به قبل اعمال نشده که تعداد نیروهای مورد نیاز شرکت در مقطع دیپلم از 130 نفر به 87 نفر تقلیل پیدا کرده است.

این موضوع باعث به وجود امدن این شاعبه در جوانان شازند شده که مسئولان شهرستان در جلسه با مدیران شرکت دقیقاً چه چیزی را بررسی و رسیدگی کردند؟! آیا بهتر نبود که این جلسه منعقد نمی شد؟!

از طرف دیگر با کمی بررسی و توجه به زمان در نظر گرفته شده برای ثبت نام و آزمون، به این نتیجه می رسیم که آزمون مربوطه در بهبوهه انتخابات شوراهای شهر و ریاست جمهوری برگزار خواهد شد؛ یعنی زمانی که مسئولان شهرستان تماماً درگیر موضوع انتخابات هستند و به تبع آن موضوع نظارت بر این آزمون نیز تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.
 
یکی از جوانان شازندی در این خصوص به خبرنگار شازند ما گفت: تقدیر و تشکر میکنم از مسئولین محترم شهرستان که باتوجه به نشست ها و گفت وگوها دررابطه با شرایط نامناسب جذب نیروی پتروشیمی برای بومیان شهرستان شازند که نه تنها تغییراتی در شرایط ایجاد نشد بلکه تعداد نفرات دیپلم هم از ۱۳۰ نفر کاهش یافت.
 
یکی دیگر از جوانان شازند گفت: نسبت به اگهی قبلی پتروشیمی اعتراض شد که شرایط بهتر شود ولی بعد از جلسه مسئولین، بدتر شد و حتی تعداد 130 نفر دیپلم شد ۸۷ نفر کاهش پیدا کرد؛ پس کی باید حق مارا بگیرد؟!

به هر حال با شرایط جدید در نظر گرفته شده توسط شرکت پتروشیمی برای استخدام، امید بسیاری از جوانان شهرستان برای شرکت در این آزمون نا امید شد.

اما نظارت و بررسی برگزاری آزمون چنین صنایعی در حوزه استحفاظی هر شهرستانی نیاز به جدیّت، توجه و دلسوزی بیشتر مسئولان آن شهرستان دارد.
 
انتهای پیام/ن
دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
nashrkhabar.ir