چهارشنبه سوری آرام و بدون حادثه در شازند

نمایش خبر : 638 | تاریخ انتشار : 1395/12/25 14:17
به گزارش پایگاه خبری شازند ما، چهارشنبه آخر سال که همواره با نگرانی خانواده ها همراه است همه ساله با حوادث ناگواری روبروست که شیرینی ایام عید را برای بسیاری از خانواده ها در سالهای گذشته تلخ کرده است.

اگر با یک دهه قبل مقایسه کنیم، این روزها برخلاف سال‌های گذشته، استقبال کم‌خطرتری از چهارشنبه‌سوری انجام می‌شود و این مراسم سال‌های اخیر با کاهش تلفات مالی و جانی روبه‌رو بوده است به طوری که امسال به گفته مسئولین مربوطه کاهش 50 درصدی داشته است.
 
 

 

 
اما با وجود این باز هم بی‌احتیاطی در برگزاری این مراسم و استفاده از وسایل آتش‌زای سنگین در چهارشنبه‌سوری، هرساله جان و سلامت استفاده‌کنندگان از مواد محترقه را به خطر می‌اندازد و حتی این شب برای عابرانی هم که نقشی در این کارهای پرخطر ندارند، تبدیل به کابوسی تلخ می‌شود.

با این وجود در شازند خوشبختانه هیچ حادثه ای که موجب خسارت جانی شود به وقوع نپیوست و بسیاری از مردم طبق سنت دیرینه این شب تنها با روشن کردن آتش و جمع شدن خانوادگی دور ان، شب چهارشنبه سوری را جشن گرفتند.
 

 

گفتنی است در این بین نقش رسانه ها نیز بی تاثیر نبود و با به راه افتادن کمپین های "نه به چهارشنبه سوری خطرناک" به ویژه در فضای مجازی شاهد کاهش رخدادهای ناگوار در سطح جامعه بودیم.

 

 

امید است در برگزاری آئین های سنتی به گونه ای عمل نکنیم که ایام پرنشاطو مسرت بخش خود و خانواده را با سهل انگاری و بی توجهی، ناآگاهی و دامن زدن به خرافات بی پایه و اساس به درد و رنج و غم و اندوه تبدیل کنیم.

 

 

چهارشنبه آخر سال می تواند با برگزاری آئین های پسندیده ای مانند صله رحم، شادی و شادمانی معقول و منطقی پیشواز خوبی برای ایام نوروز باشد.

گفتنی است تعداد مصدومین شب گذشته در استان مرکزی ۱۰۹ نفر بوده که ۷۸ مورد در اراک، ۲۱ مورد در ساوه، ۷ مورد در محلات و ۳ مورد در کمیجان اتفاق افتاده است.
انتهای پیام/ن
دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
nashrkhabar.ir