حقی که به فراموشی سپرده شد/سکوت مسئولان در قبال برگشت عوارض آلایندگی به شازند

نمایش خبر : 563 | تاریخ انتشار : 1396/02/07 15:24
به گزارش پایگاه خبری شازند ما، اواسط سال گذشته بود که خبری در رسانه ها،فضای مجازی و محافل مردمی نقل شد و آن، خبر قطع پرداخت عوارض آلایندگی صنعت پتروشیمی به شازند بود.

 

خبری که همه را در بُهت فرو برد و مدیران سازمان حفاظت از محیط زیست دلیل آن را آلاینده نبودن صنعت پتروشیمی عنوان کردند.

 

به گفته مدیران سازمان حفاظت از محیط زیست، بر اساس آزمایش هایی که آزمایشگاه معتمد این سازمان بر روی پارامترهای مدنظر خود در پتروشیمی انجام داده بود، نتیجه نشان از در حد استاندارد بودن میزان آلایندگی این صنعت داشت!!!!


 

 

این خبر در اوایل رسانه ای شدنش، با واکنش های خوبی از سوی مدیران شهرستانی روبرو شد اما اکنون باگذشت چند ماه از این موضوع، گویی هیچ اتفاقی نیفتاده و موضوع به فراموشی سپرده شده و اکنون شاهد موضع سکوت مسئولان دراین باره هستیم.

 

ذات صنایعی چون پتروشیمی و پالایشگاه آلاینده است اما هیچگاه مشخص نشد که بر اساس چه پارامترهایی، صنعت پتروشیمی از لیست صنایع آلاینده خارج شد!!!!

 

یکی از موضوعات مهم در بحث آلاینده بودن صنایع این است که آلودگی آنها تنها به هوا محدود نمی شود و آب و خاک دشت شازند را نیز تحت تاثیر قرار داده اند.

 

به هر حال پرداخت عوارض آلایندگی مجتمع های صنعتی باید برای شازند برقرار شود چرا که این عوارض، پول آب، آلودگی خاک و مخاطرات شیمیایی بوده که با ایجاد این مراکز به شازند تحمیل شده است.

 

عوارض آلایندگی، پول ناهنجاری و تداخل فرهنگی است که با ایجاد مجتمع ها به شازند وارد شد و باید مسئولان شهرستانی آن را با پیگیری، درایت و قانون مداری باز پس گیرند.

 

 

انتهای پیام/شدیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
nashrkhabar.ir