عملکرد ضعیف راه و شهرسازی استان مرکزی در حوزه راه‌های روستایی/مطالعات زیست محیطی استقرار صنایع بزرگ ضعف دارد

نمایش خبر : 429 | تاریخ انتشار : 1396/03/16 07:01
علی ابراهیمی نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری شازند ما در خصوص مشکلات حوزه شهرستان شازند گفت: یکی از اساسی ترین مشکلات شهرستان شازند، مسئله بیکاری است که تعداد زیادی از جوانان شهرستان با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند.

وی افزود: در یک سال گذشته مذاکراتی با صنایع انجام شد که تاکنون شرکت پتروشیمی در این زمینه همکاری نسبتا مناسبی داشته و در آزمون های برگزار شده بیش از ۳۰۰ نفر از جوانان این شهرستان در این شرکت مشغول به کار شدند.

نماینده مردم شازند بیان کرد: صنایع دیگر از جمله پالایشگاه، نیروگاه، رنگ روناس و... باید نسبت به این موضوع اهتمام داشته باشند.

صنایع تعطیل شازند فعال می‌شوند

ابراهیمی تصریح کرد: با صدور مجوزهای مربوط به معدن و ورد سرمایه گذارانی به شهرستان، در حال فراهم سازی زمینه اشتغال یک‌هزار و ۵۰۰ تا دو هزار نفر هستیم که اخبار تکمیلی متعاقباً به اطلاع مردم عزیز خواهد رسید؛ همچنین پیگیر راه اندازی شرکت بهنوش در آستانه و کارخانه قند شازند هستیم تا زمینه شغل و گردش مالی فراهم شود.

مطالعات زیست محیطی استقرار صنایع بزرگ در مجاورت شازند ضعف دارد

وی با اشاره به موضوع آلایندگی عنوان کرد: زمان احداث صنایع، مطالعات زیست محیطی صحیح نبود و به همین دلیل به آب، خاک و هوای منطقه در حال آسیب رساندن هستند.

نماینده مردم شازند ادامه داد: تلاشهایی برای کاهش آلایندگی این صنایع انجام شد، اما امکان اینکه آلایندگی به حد صفر برسد وجود ندارد و علاوه بر مزاحمت ها، بسیاری از بیماری هایی که در شهرستان اتفاق می افتد به خاطر وجود این صنایع است.


 

 


عملکرد راه و شهرسازی استان در حوزه راه‌های روستایی ضعیف ارزیابی شد

ابراهیمی گفت: یکی دیگر از مشکلات شهرستان شازند، راه های مواصلاتی است؛ به خاطر تعداد بالای روستاهای شهرستان، جاده های بین روستایی نیز زیاد هستند که متاسفانه از کیفیت خوبی برخوردار نیستند.

وی اضافه کرد: عملکرد اداره کل راه و شهرسازی استان در این حوزه ضعیف ارزیابی می شود و اقدامات قابل قبولی ارائه نشده است و در این حوزه در شهرستان شازند مشکلات جدی به ویژه در زمان بارشها وجود دارد.

نماینده مردم شازند یادآور شد: درحوزه بین شهری نیز از دوراهی پالایشگاه به شازند، جاده شازند به ازنا و شازند به خمین متاسفانه کیفیت خوبی ندارند و مردم خسارت مالی و جانی متحمل می شوند؛ که خوشبختانه عملیات تعریض و تجهیز جاده شازند به ازنا شروع شده و محور شازند به خمین هم در حال تکمیل شدن است که باید سرعت عمل بیشتری به کار گرفته شود.

ابراهیمی افزود: البته یکی از اتفاقات خوب در شهرستان شازند اجرایی شدن عملیات بزرگراه تهران به جنوب است که از شهرستان شازند عبور می کند که در خروج شهرستان از بن بست موثر است.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با ارتقاء راه های مواصلاتی که به عنوان شریان اقتصادی توسعه محسوب می شوند، شاهد توسعه روزافزون شازند باشیم.

انتهای پیام/م

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
nashrkhabar.ir