تولید 100 هزار تن شن و ماسه در شرکت دانه بندی شازند

نمایش خبر : 480 | تاریخ انتشار : 1396/04/15 08:21
غلامعباس میرزایی فرماندار شهرستان شازند در گفتگو خبرنگار شازند ما با اشاره به اهمیت اقتصاد مقاومتی گفت: اقتصاد مقاومتی یک شعار و یک برنامه برای یک سال و 2 سال نیست، بلکه شعار و برنامه ای برای سالیان متمادی است که رهبر معظم انقلاب به خوبی این شعار را برای سال 95 و سال 96 انتخاب کردند.

وی به ظرفیت ها و پتانسیل های شهرستان شازند اشاره کرد و افزود: در این شهرستان در بخش های مختلف صنعت، کشاورزی و باغی و... ظرفیت ها و توانمندی های بسیاری وجود دارد که تلاش خواهیم کرد در این بخش ها رهنمودها و فرمایشات معظم له را اجرایی کنیم.
 

 


فرماندار شازند ادامه داد: شهرستان شازند به لحاظ محصولات باغی و زراعی و همچنین صنعت گردشگری و توریست پذیری توانمندی های ویژه ای دارد که توجه بیشتر به این بخش ها می تواند باعث تولید و اشتغال در این شهرستان شود.

میرزایی در ادامه به راه اندازی و فعالیت شرکت دانه بندی همیاران شهرداریهای شازند اشاره و عنوان کرد: این شرکت از سال 88 تاسیس و راه اندازی شد اما در سال 95 پس از مدتی رکود و تعطیلی و در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی فعالیت خود را مجدداً آغاز کرد و فعالیت های موثری را ظرف یکسال به انجام رسانده است.

وی ادامه داد: یکی از اقدامات انجام شده در این شرکت انجام دو مرحله انفجار در سال 95 و یک مرحله در سال 96 که در هر مرحله حدوداً 30 تا 35 هزار تن مصالح برای تولید تامین شد.

فرماندار شازند بیان کرد: تا کنون 100 هزار تن مصالح از نوع شن و ماسه در شرکت دانه بندی تولید و در کارهای عمرانی تحویل شده است.
 

 


میرزایی اضافه کرد: از جمله دیگر اقدامات این شرکت تولید مصالح با سنگ شکن و تحویل به شهرداری های اراک، آستانه، سازمان همیاری شهرداری ها، شهرداری های شازند، مهاجران، توره و هندودر، شرکت های اوج آسفالت، برج بلورین، هراز سازه قائم، تعاونی دهیاری های بخش زالیان و سربند و تامین مصالح برای مدیریت راهداری اداره کل راه و شهرسازی در فصل زمستان برای پخش در جاده ها بوده است.

وی گفت: با پیگیری های انجام شده یک دستگاه کارخانه آسفالت با ظرفیت تولید 180 تن در ساعت در مرداد ماه سال 95 خریداری و در محل نصب شد.

فرماندار شازند افزود: به جهت مشارکت تعاونی دهیاری های شهرستان شازند اعم از تعاونی های بخش زالیان، قره کهریز، مرکزی و سربند، جلسات متعددی برگزار و مقرر شد از 20 میلیارد ریال مشارکت تعاونی ها استفاده شود.

میرزایی اظهار کرد: از جمله دیگر فعالیت ها در این خصوص، انجام پیگیری ها و بازدیدهای هیئت مدیره شرکت برای خرید دستگاه تولید قطعات بتنی تمام خودکار بوده که در چرخه تولید و تکمیل ظرفیت های کاری بتوان نسبت به تامین انواع جدول، کف فرش و بلوک بتنی اقدام کرد.

انتهای پیام/ن
دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
nashrkhabar.ir