عفاف و حجاب، ارمغانی متناسب با مقتضیات فطری انسانهاست

نمایش خبر : 360 | تاریخ انتشار : 1396/04/18 09:38
غلامعباس میرزایی فرماندار شهرستان شازند در گفتگو با پایگاه خبری شازند ما در خصوص عفاف و حجاب گفت: رعایت حجاب و عفاف یکی از اولویت های نظام مقدس جمهوری اسلامی است که همواره مورد تأکید رهبر معظم انقلاب بوده و در اصل از ضروریات پیشرفت جامعه به شمار می رود.

وی افزود:  امروزه باتوجه به هجمه های فرهنگی دشمنان و هدف قرار دادن حجاب و عفاف ملت های اسلامی بایستی بیش از پیش این موضوع حائز اهمیت را جدی بگیریم.

فرماندار شازند با بیان اینکه رعایت حجاب و عفاف تنها به بانوان خلاصه نمی شود بلکه همه باید در حفظ عفاف در جامعه تلاش کنند اظهار کرد: عفاف و حجاب یک مسئله ارزشی در جامعه اسلامی است و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در میان خانواده‌های ایرانی، موجب پیشگیری از بسیاری آسیب‌ها و معضلات فرهنگی، اخلاقی و اجتماعی می‌شود.
 

 


میرزایی با اشاره به اینکه عفاف، ریشه حجاب و حجاب، میوه عفاف است تصریح کرد: عفاف و حجاب، نشان دهنده ی تقویت ایمان، عمق اعتقاد، حاکمیت ارزشهای انسانی و حفظ حریم و حرمت زن و مرد است و نقشی کلیدی در حفظ سلامت اخلاق جامعه و پاکی نسل آینده دارد .

وی با بیان اینکه رعایت حجاب و عفاف یکی از راه های مهم حفظ نهاد مقدس خانواده و تحکیم بنیان آن است یادآور شد: اسلام به عنوان یک دین جامع، احکام و ارزش ها را متناسب با مقتضیات فطری انسانها به ارمغان آورده که عفاف و حجاب نمونه بارز این مهم است.

فرماندار شازند خاطر نشان کرد: از 17 تا 23 تیرماه به جهت قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب و به خاک و خون کشیده شدن آنان توسط دژخیمان رضاخان به عنوان هفته عفاف و حجاب نامگذاری شده است که در این هفته برنامه های متعددی توسط متولیان امر اجرا خواهد شد و مهمترین آن برگزاری اجتماع بزرگ مدافعان حریم خانواده است که در روز چهارشنبه پس از راهپیمایی مردم ولایی شازند از میدان انقلاب تا مسجد جامع شازند، در محل حسینیه مسجد جامع برگزار می شود.

انتهای پیام/ن
دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
nashrkhabar.ir