ثمره سفر وزیر بهداشت به استان برای شازند چه بود؟/شازند، بیمارستان تحت پوشش وزارت بهداشت و درمان ندارد

نمایش خبر : 200 | تاریخ انتشار : 1396/04/24 14:21
به گزارش پایگاه خبری شازند ما، اهمیت به بخش سلامت و درمان، آسایش و آرامش مردم را به همراه دارد که نشان دهنده این امر است که سلامت مردم جزء اولویت‌های مسئولین شهرستانی و استانی و کشوری است.

داشتن جامعه ای سالم و پویا یکی از مهمترین  اولویت های توسعه در هر کشور است. دولت و خیرین هر ساله با صرف هزینه های بسیار زیادی در بخش بهداشت و درمان کشور، سعی در ارتقاء شاخص های بهداشتی و افزایش سطح سلامت مردم دارند.

توجه به بخش سلامت باید از اولویت های دولت ها باشد چرا که موضوعی است که با حیات و ممات افراد جامعه سروکار دارد و افراد  زیادی از جامعه با این موضوع ارتباط دارند و کوتاهی در این زمینه باعث بروز مشکلات و گلایه مندی های فراوانی می شود.

در همین خصوص خبرنگار ما به میان مردم رفته و نظرات آنان را در خصوص وضعیت بهداشت و درمان در شهرستان شازند جویا شد که در ادامه می خوانید.
 

 

ثمره سفر وزیر بهداشت به استان مرکزی برای شهرستان شازند چه بود؟


سلیمی یکی از شهروندان شازندی به خبرنگار ما گفت: یکی از کمبود های حوزه بهداشت و درمان شهرستان، بحث چشم پزشکی است که در شهرستان تقریبا می توان گفت وجود ندارد و بیماران بسیاری مجبور به عزیمت به شهر اراک هستند.

وی افزود: از طرفی به تازگی وزیر بهداشت و درمان به استان مرکزی سفر کرده بود، چرا مسئولین شهرستان به ویژه نماینده مردم شازند در مجلس تلاشی برای حضور وی در شهرستان نکردند تا به طور ملموس با مشکلات بهداشتی درمانی شهرستان آشنا شده و چاره ای برای آنان اندیشیده شود؟! ثمره سفر آقای وزیر به استان مرکزی برای شهرستان شازند چه بود؟!

شفیعی از دیگر شهروندان شازندی گفت: از نظر بهداشت شهری، تعداد سطل های زباله سطح شهر کم و وضعیت بهداشتی همین تعداد سطل نیز مناسب نیست؛ بوی نامطبوع سطل ها و نداشتن در مناسب، باعث تجمع حشرات و جانوران موذی می شود که باعث به خطر افتادن سلامت آحاد جامعه می شود.
 
بیماران در شازند، شبها برای تهیه دارو با مشکل روبرو هستند

قربانی دیگر شهروند شازندی بیان کرد: اگر یک نفر در شازند نیمه شب احتیاج به دارو داشته باشد، داروخانه ای برای ارائه دارو باز نیست و بیمار و خانواده وی بلاتکلیف می مانند در برخی مواقع هم شاهد هستیم که داروخانه بیمارستان تامین اجتماعی شازند تهیه برخی داروها را به بیرون ارجاع می دهد.

وی همچنین اضافه کرد: در اکثر مواقع شاهد آن هستیم که بیماران اورژانسی که به بیمارستان شازند مراجعه می کنند، پس از معاینات اولیه به بیمارستان های اراک ارجاع داده می شوند و دلیل این موضوع را نمی دانیم.

مشیدی از  اهالی شازند نیز به خبرنگار ما گفت: با توجه به وجود صنایع غول پیکر نفتی در شهرستان شازند اگر خدا ناکرده حادثه ای در یکی از صنایع ما رخ دهد آیا این بیمارستان شازند جوابگوی مصدومان خواهد بود؟! چرا شهرستان شازند باید از داشتن یک بیمارستان تحت پوشش وزارت بهداشت و درمان محروم باشد؟!
 
ساخت بیمارستان سوانح سوختگی، نیازمند عزم خیّرین و مشارکت صنایع

کماسی سرپست مرکز بهداشت شهرستان شازند در پاسخ به برخی مطالبات موجود گفت: خوشبختانه در چند سال اخیر شاهد دستاوردهای خوبی در زمینه بهداشت و سلامت شهرستان بودیم؛ با توجه به اینکه احداث کلینیک تخصصی سوانح و سوختگی از مطالبات مردم بوده و مسئولین نیز در پیگیری هایی را در این خصوص داشته اند، امیدواریم که با عزم خیّرین و مشارکت صنایع بزرگ بتوانیم این کلینیک را در مجاورت شهرستان و در کنار بیمارستان بزرگ و تخصصی داشته باشیم.
 
وی همچنین بیان کرد: سطلهای زباله موجود در سطح شهر از نوع مکانیزه و در دار هستند و از شهروندان تقاضا داریم که زباله های خود را در ساعات مقرر در کیسه های در بسته درون سطلها بگذارند و بعد از پر شدن سطل زباله حتما در آن را ببندند.
 
 
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان شازند بیان کرد: مرکز خدمات جامع سلامت شهری امام رضا(ع) به صورت شبانه روزی فعال هست و این مرکز دارای داروخانه شبانه روزی است که آماده ارائه دارو به شهروندان در هرساعت از شبانه روز هست.
 
 داروهای لازم بر اساس نیاز بیمارستان، موجود هست
 
 
 
اردوان بیات رئیس بیمارستان تامین اجتماعی شازند نیز در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص کمبود یا نبود دارو در بیمارستان گفت: در بیمارستان دو بخش دارویی وجود دارد که یکی بخش دارویی بستری و یکی بخش دارویی سرپایی است.
 
وی ادامه داد: در بخش بستری هر دارویی که پزشک تجویز کند ملزم به خرید آن هستیم و در بخش بستری هیچ مشکلی در باب دارو وجود ندارد اما در بخش سرپایی، بیمارستان تامین اجتماعی بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی نیست و ممکن است پزشکان دارویی را برای بیمار تجویز کنند که فوق تخصصی است و یا تخصص آن را در بیمارستان نداریم و یا دارویی تجویز می شود که در تعهد بیمه نیست؛ در واقع بیمارستان تامین اجتماعی ، جنرال هست و بر اساس تخصص هایی که دارد داروها را تهیه می کند.
 
رئیس بیمارستان شازند در خصوص ارجاع بیماران به اراک بیان کرد: در حوزه تخصص های موجود بیمارستان از جمله جراحی، داخلی، زنان و اطفال تمام بیمارانی که مراجعه می کنند در صورت نیاز بستری می شوند و به کار انها رسیدگی می شود مگر اینکه نیاز به کار فوق تخصصی داشته باشند و یا اینکه تخصص لازم را نداشته باشیم که به ناچار با توجه به تفاهم نامه هایی که با بیمارستانهای دانشگاه در اراک داریم، بیماران به اراک اعزام می شوند.
 
به هر حال متولی امر بهداشت و درمان در سطح کشور وزارت بهداشت و درمان است و این در حالی است که شهرستان شازند با 120 هزار نفر جمعیت و دارا بودن 6 شهر و بیش از 200 روستا و گستردگی فراوان، از داشتن بیمارستان تحت پوشش وزارت بهداشت و درمان محروم است که باید از سوی مسئولان استانی و شهرستانی نسبت به این موضوع اقدامی انجام شود.
 
انتهای پیام/ن
 
 
 
دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
nashrkhabar.ir