هفته فرهنگی شهرستان شازند برگزار می شود

نمایش خبر : 247 | تاریخ انتشار : 1396/04/21 09:22
به گزارش پایگاه خبری شازند ما، جلسه هماهنگی برگزاری هفته فرهنگی شهرستان شازند با حضور ائمه جمعه شازند، مهاجران و آستانه و معاون فرماندار و جمعی از مدیران ادارات در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

حجت الاسلام موسوی امام جمعه شازند در این نشست ضمن اشاره به هفته عفاف و حجاب گفت: ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه امروز یکی از ضرورت هاست؛ با توجه به اینکه دشمن به ارزش های اسلام و مبانی اعتقادی و مذهبی جوانان ما حمله کرده است، باید به ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه بیشتر توجه شود.

وی افزود: در آموزه های دینی ما نسبت به اهمیت عفت و حجاب آیات وروایات بسیاری داریم، همچنین بحث حجاب جز ضروریات دینی اسلام به شمار می آید و مسئله شخصی نیست که هرکسی بنا به علاقه خود با آن روبرو شود.

امام جمعه شازند به موضوع هفته فرهنگی اشاره و تصریح کرد: برگزاری هفته فرهنگی شهرستان شازند فرصتی مغتنم برای معرفی ظرفیت‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در استان و به ویژه شهرستان‌ است.
 

 


موسوی بیان کرد: در این هفته باید متولیان امر فرهنگ نسبت به برگزاری برنامه های منسجم و پربار اقدام کنند و سایر دستگاه های شهرستان نیز پای کار باشند و کمک کنند.

نصیری معاون فرماندار نیز از هفته فرهنگی به عنوان یک بازه زمانی مناسب جهت ارائه ظرفیتها و پتانسیل های شهرستان به سایر نقاط استان یاد کرد و افزود: سال 94 در هفته فرهنگی 3 هزار و 844  برنامه در حوزه های مختلف هنری، فرهنگی، معنوی، ورزشی و... اجرا شد.

وی افزود: امسال نیز از 7 تا 13 مرداد ماه به عنوان هفته فرهنگی شهرستان شازند در نظر گرفته شده است که انتظار می رود، برنامه ها نسبت به سال 94 قوی تر و با کیفیت تر برگزار شوند.

معاون فرماندار شازند با اشاره به اینکه هفته فرهنگی شازند مقارن با دهه کرامت است بیان کرد: در این هفته یک روز میزبان خادمان امام هشتم(ع) خواهیم بود و همچنین برنامه شهرستانی مربوط به جشنواره قرآنی نیز به گونه ای برنامه ریزی شود که در هفته فرهنگی به اجرا درآید.

نصیری یادور شد: در هفته فرهنگی هدف معرفی مفاخر، بزرگان و پتانسیل های فراوان موجود در شهرستان و همچنین در کنار آن پرداختن به برخی معضلات موجود است.

انتهای پیام/ن
دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
nashrkhabar.ir