شهرک صنعتی شهید بابایی شازند توسعه می یابد

نمایش خبر : 1269 | تاریخ انتشار : 1393/06/11 16:58

به گزارش "شازند ما" به نقل از تسنیم،محمدرضا عاشوری در جلسه بررسی مشکلات شهرک های صنعتی شهرستان شازند اظهار کرد: توسعه 200 هکتاری شهرک صنعتی شهید بابایی، توسعه شهرک صنعتی استان، حل کمبود آب شهرک صنعتی نهرمیان، راه اندازی کارخانه بهنوش و کسر بدهی مبلغ برق صنایع تولیدی ماحصل جلسه بررسی مشکلات شهرک های صنعتی شهرستان شازند بود.


وی افزود: در این جلسه تولید کنندگان و سرمایه گذاران واحدهاس صنعتی کوچک به مشکلاتی از قبیل کمبود آب، قطعی برق و خطوط مخابراتی، عدم حمایت بانک ها، خرابی جاده ها و نداشتن نگهبان اشاره کردند.


معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار مرکزی توجه به مسائل بیکاری را از جمله کارهای مهم دانست و تصریح کرد: در استان مرکزی 12 هزار نفر ثبت نام شغل وجود دارد که اکثر آن ها فارغ التحصیلان رشه های مختلف دانشگاهی هستند.


 عاشوری با اشاره به 12 هزار و 700 نفر تحصیل کرده بیکار، گفت: این استان با وجود نیروی انسانی و وجود ظرفیت های مختلف می تواند از طوفان بیکاری رهایی یابد.


وی بابیان اینکه استان مرکزی چهارمین استان صنعتی کشور است، افزود: در استان مرکزی 2800 واحد صنعتی وجود دارد که در حال حاضر 40 درصد ظرفیت و 80 هزار نفر به صورت مستقیم مشغول به کار هستند.


معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار مرکزی تصریح کرد: می توانیم با حمایت از سرمایه گذاران و تولیدکنندگاه از مابقی بیکاران در صنایع استفاده کرد.


عاشوری با اشاره به ویژگی های شهرستان شازند گفت: این شهرستان با وجود صنایع بزرگ می تواند تولیدکننده صنایع پایین دستی ای صنایع باشد، زیادی آب در این شهرستان، وجود راه آهن و سهولت در حمل و نقل از دیگر مزیت های این شهرستان است.


وی با اشاره به اعتبارات شهرستان شازند افزود: این شهرستان به اندازه سه شهرستان استان اعتبار دارد که با این وجود نباید درصد بیکاری در این شهرستان بالا باشد.


معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار مرکزی تصریح کرد: با توجه به استقرار سه واحد بزرگ همچون پالایشگاه امام خمینی(ره) شازند که با تولید 250 هزار بشکه بنزین از افتخارات کشور است و بزرگ‌ترین مجتمع پتروشیمی و نیروگاه برق در شازند انتظار می‌رود که این شهرستان با مشکل اشتغال مواجه نباشد ولی در واقع این شهرستان نیز با مشکل اشتغال روبرو است.

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
nashrkhabar.ir