افزایش ۲۰ درصدی واقعه ازدواج در شازند/کاهش ۱۲.۳ درصدی موالید در این شهرستان

نمایش خبر : 203 | تاریخ انتشار : 1396/07/20 11:50
 
حسین حرآبادی سرپرست اداره ثبت احوال شهرستان شازند در گفتگو با خبرنگار شازند ما به اهمیت تهیه کارت ملی هوشمند اشاره کرد و گفت: کارت هوشمند ملی کلید اصلی برای ورود به دولت الکترونیک است که در بازه‌ای سه ساله برای همه مردم صادر میشود و همه افراد بالای ۱۵ سال باید برای دریافت آن اقدام کنند.

وی تاکید کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، تمام خدمات اداری و بانکی برای افراد بر پایه این کارت صورت خواهد گرفت و لازم است که همه افراد مشمول طرح هر چه سریعتر برای ثبت نام و دریافت کارت هوشمند ملی از طریق سایت ncr.ir اقدام کنند.

 

 

 

سرپرست اداره ثبت احوال شازند با اشاره به اهمیت ثبت به موقع وقایع حیاتی گفت: با توجه به اینکه ثبت وقایع در سامانه ثبت احوال به روز است از مردم و همچنین دهیاران می خواهیم ثبت وقایع چهارگانه حیاتی (تولد، فوت، طلاق و ازدواج) را در مدت تعیین شده، اعلام کنند.

 

 

حرآبادی اضافه کرد: مهلت قانونی ثبت ولادت ۱۵ روز و ثبت وفات نیز ۱۰ روز تعیین شده که بازه مناسبی است تا افراد نسبت به مراجعه و ثبت این وقایع اقدام کنند.

 

 

وی به وقایع حیاتی شهرستان اشاره و عنوان کرد: در خصوص واقعه ولادت در شهرستان شازند از ابتدای سال تاکنون تعداد ۸۱۹ مورد رخ داده که از این تعداد ۴۱۱ مورد شهری و ۴۰۸ مورد روستایی بوده است. همچنین ۴۲۲ نفر از متولد شدگان پسر و ۳۹۷ نفر دختر بوده اند.

 

 

سرپرست ثبت احوال شازند ادامه داد: در مدت مشابه سال ۹۵ تعداد واقعه ولادت ثبت شده ۹۳۴ مورد بوده که در مقایسه با سال ۹۶ با کاهش ۱۲.۳ درصدی مواجه بوده است.

 

 

حرآبادی افزود: در خصوص واقعه وفات از ابتدای سال جاری تعداد ۲۱۲ مورد اتفاق افتاده که ۷۱ مورد شهری و ۱۴۱ مورد روستایی بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۵ که تعداد ۲۳۶ واقعه وفات ثبت شده، با کاهش روبرو بوده است.

 

 

وی درخصوص ثبت واقعه ازدواج هم در این شهرستان گفت: در ۶ ماهه نخست امسال، تعداد ۴۶۴ مورد ازدواج به ثبت رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۵ که ۳۸۶ مورد بود با افزایش ۲۰.۲ درصدی همراه بوده است.

 

 

انتهای پیام/م

 
دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
nashrkhabar.ir