مسابقه کتابخوانی به مناسبت هفته کتاب در شازند برگزار می شود

نمایش خبر : 372 | تاریخ انتشار : 1396/08/20 08:15
مسعود عظیمی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شازند در گفتگو با خیرنگار شازند ما گفت: مسابقه کتابخوانی درفضای مجازی به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در سطح شهرستان شازند برگزار می شود.
 
وی افزود: باتوجه به اینکه سازوکارهای جدیدی اعم ازفایل های دیداری وشنیداری درخصوص دریافت کتاب ومطالعه کتاب با وجودامکانات دیجیتال و اپلیکیشن های امروزه برای همه ایجادشده است لذا این اداره به مناسبت هفته کتاب وکتابخوانی باشعارآینده روشن باخانواده کتاب خوان این دوره مسابقات کتابخوانی رابصورت فضای مجازی برگزارمی کند.
 

 

 
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شازند اضافه کرد: کتاب10قصه ازامام رضا(ع)بصورت فایل الکترونیکیPDF باشعارآینده روشن باخانواده کتاب خوان در این مسابقه عرضه می شود و شرکت کنندگان می توانند با مطالعه آن به سوالات پاسخ دهند.
 
عظیمی در بیان توضیحی در خصوص کتاب 10 قصه از امام رضا عنوان کرد: این کتاب نوشته خانم مژگان شیخی است که سابقه خوبی در نگارش قصه‌هایی از زندگی امامان(ع) و بزرگان فرهنگ ایران برای بچه‌ها دارد؛ کاری که در کتاب «۱۰ قصه از امام رضا(ع)» انجام شده، رفتن سراغ بخشی از روایات است.
 
وی ادامه داد: در این کتاب، ۱۰ روایت از زندگی امام هشتم(ع) تبدیل به قصه‌هایی مناسب شده است. ترکیب قصه‌ها، متنوع است، هم روایاتی درباره سبک زندگی (مثل پرهیز از اسراف) آمده، هم اتفاقاتی از زندگی حضرت رضا(ع) تعریف شده (نظیر درختی بادامی که آن امام در شهر نیشابور کاشتند یا داستان نماز باران خواندن حضرت)، مفاهیمِ دینی توضیح داده شده (مثلا قصه آخر، مفهوم شیعه و پیروِ امامان بودن را شرح کرده) و هم دانستنی‌هایی درباره امام(ع) هست (نظیر روحیه بخشندگی امام یا توضیح اینکه چرا حضرت لقب «ضامن آهو» دارند؟
 
 
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شازند در خصوص شرایط مسابقه گفت: کلیه دانش آموزان دوره ابتدایی ومتوسطه اول می تواننددراین دوره ازمسابقات شرکت کنند، نام ونام خانوادگی ومقطع تحصیلی ونیز نام آموزشگاه باید مشخص باشد، آغازمسابقه از20 آبان ماه همزمان با آغازهفته کتاب وکتابخوانی تا 26 آبان ماه می باشد، مهلت ارسال پاسخنامه 29 آبان ماه بوده، شرکت کنندگان گرامی پاسخنامه سئوالات راازطریق شماره تلگرام 09186985471ارسال نمایند و قید قرعه به 10 نفر از شرکت کنندگان که پاسخ صحیح را ارسال کرده باشند جوائزی اهدا می شود.
 
 
شرکت کنندگان می توانند با عضوی در کانال تلگرامی مسابقه به آدرس ershadbook96@ نسبت به تهیه کتاب مذکور اقدام نمایند.
 
بیست و پنجمین دوره هفته کتاب از 20 تا 26 آبان ماه در سراسر کشور برگزار می‌شود.
 
انتهای پیام/ن
 
 
 
دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
nashrkhabar.ir