دولت، بدهکاری زیادی به شهرستان شازند دارد/تاثیر آلایندگی صنایع شازند بر اراک ناچیز است

نمایش خبر : 242 | تاریخ انتشار : 1396/08/20 17:02
به گزارش پایگاه خبری شازند ما، علی ابراهیمی نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی عصر امروز  در جلسه شورای اداری شهرستان شازند با اشاره وضعیت اقتصادی موجود در کشور بیان کرد: 85 درصد از اعتبارات ما صرف هزینه های جاری می شود و این موضوع نیاز به مدیریت دارد.

وی افزود: جای هیچ هزینه حاشیه ای وجود ندارد و باید از هدر دادن منابع مالی و خرج های اضافی پرهیز کرد و تنها به پروژه های مهم و اثرگذار توجه شود.

نماینده مردم شازند در مجلس در ادامه با اشاره به اینکه کار دهیاران و شهرداران و شوراهای اسلامی شهر و روستا آغاز شده، مدیران دستگاهها نهایت همکاری را با این عزیزان داشه باشند.

ابراهیمی در ادامه به موضوع آلایندگی صنایع اشاره و عنوان کرد: آلایندگی صنایع در حوزه خاک، آب، هوا و صوتی است و شهرستان شازند از این موضوعات متاثر است.

وی ادامه داد: زمانی که نیروگاه حرارتی شازند از مازوت استفاده می کرد تعداد روزهای پاک در شهر اراک به مراتب بیشتر از الان بود و این نشان دهنده این است که آلودگی هوای اراک تحت تاثیر صنایع شازند نیست.

نماینده مردم شازند در مجلس همچنین با بیان اینکه دولت، بدهکاری زیادی به شهرستان شازند دارد تصریح کرد: شهرستان شازند هنوز از داشتن بیمارستان تحت پوشش وزارت بهداشت و درمان محروم است و مردم ما در این خصوص حقی دارند؛ اینکه بگویند ایجاد بیمارستان تحت پوشش وزارت بهداشت و درمان در شازند به صرفه هست یا نیست حرف درستی نبوده چرا که برای شهرستانی با این تعداد روستا و شهر و پراکندگی داشتن بیمارستان جزو ضروریات است.

ابراهیمی عنوان کرد: برداشت های غیر معقول و بیش از حد معادن نیز موضوع بسیار مهمی است که باعث از بین رفتن جاده ها و زیر ساختها و منابع طبیعی شده است و همه معادن شهرستان به این موضوع بی توجه هستند و متولیان امر باید رسیدگی کنند.
 

 


وی همچنین یادآور شد: شرکت بهنوش از شهرستان شازند، منابع مالی دریافت کرده و الان چند سال از ایجاد این کارخانه می گذرد اما هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده و این شرکت باید پاسخگو باشد؛ در خصوص کارخانه قند نیز باید بنیاد مستضعفان پاسخگوی مطالبات مردمی بوده و همچنین وزارت صنعت و معدن پیگیر راه اندازی این دو کارخانه باشد.

میرزایی فرماندار شازند نیز در این نشست از تمام عوامل و دست اندرکاران در امر خدمت رسانی به زائران حسینی و همچنین مراسم جاماندگان اربعین تقدیر و تشکر کرد و گفت: بالغ بر 10 هزار نفر جمعیت از شهر شازند به سمت شهر آستانه پیاده روی کردند که امیدواریم این حرکت ادامه دار بوده و شاهد انتقال این فرهنگ به نسلهای بعد باشیم.

وی عنوان کرد: مدیران دستگاه ها باید توجه داشته باشند که برخورد با ارباب رجوع باید مناسب باشد چرا که برخورد بد با آنان ممکن است باعث بدبینی به تمام مجموعه و نظام شود.

فرماندار شازند اضافه کرد: افراد بر اساس نیازی که دارند به ادارات مراجعه می کنند وباید با صعه صدر پاسخگو بود و تا حد امکان مشکلات مراجعان را مرتفع کرد.
 

 


میرزایی ضمن تاکید بر داشتن نظم و انضباط در ادارات یادآور شد: مدیران باید بودجه های مختص به اداره متبوع را از طریق ادارات کل پیگیری کرده و دریافت کنند.

وی اظهار کرد: شهرداری ها باید به ساخت و سازهای غیر مجاز توجه بیشتری داشته باشند و همچنین برداشت های نامعقول و بیش از حدی که توسط معادن انجام می شود باید در دستور رسیدگی قرار گیرند.

فرماندار شازند ضمن بیان اینکه همه دستگاهها باید آمادگی لازم جهت برگزاری  و حضور در هفته فرهنگی را داشته باشند عنوان کرد: در هفته کتاب و کتاب خوانی که از 20 آبان تا 26 آبان ادامه دارد تمام تلاش خود را جهت ترویج و گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی به کار بندیم.

میرزایی همچنین بر لزوم سکونت مدیران شهرستان در خود شهرستان تاکید کرد.

در پایان از تعدادی از مدیران و افرادی که در برگزاری جشنواره قرآنی گلهای محمدی و فاطمی زحماتی را کشیده بودن با اهدا لوح و جوائزی تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/ن
دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
nashrkhabar.ir