سالانه 300 تن عسل در شهرستان شازند تولید مى‌شود‌

نمایش خبر : 232 | تاریخ انتشار : 1396/08/22 08:04

منوچهر کریمی مدیر جهاد کشاورزی شازند در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری شازند ما درخصوص فوايد عسل براي انسان گفت: عسل داراي خواص بسيار زيادي است كه از جمله آنها مي توان به خواص درماني در بسياري از بيماريها، ضد ميكروب بودن تاثير مثبت در سلامت قلب و عروق، پوست، ضد پيري، ضد سرفه ( بطور مستقيم و غير مستقيم ) پاك كنند دستگاه گوارشي، ضد زخم معده، درمان آب مرواريد، از بين بردن سنگهاي كليه و مثانه و ... اشاره نمود .

 

 

 

وی افزود: همچنين زنبور عسل نقش بسزايي در گرده افشاني گياهان و افزايش كمي و كيفي محصولات زراعي و باغي دارد كه طبق آخرين بررسيهاي بعمل آمده، زنبور، 5 تا 10 برابر ميزان عسل يا موم توليدي، در افزايش كمي و كيفي محصولات كشاورزي نقش دارد .

 

 

 

 

 

 

مدیر جهاد کشاورزی شازند با بیان اینکه شهرستان شازند بر اساس آمار ها، رتبه دوم تولید عسل در استان را دارد عنوان کرد: در شهرستان شازند سالانه میزان 300 تن عسل از کلنی های موجود در شهرستان برداشت می شود.

 

 

 

کریمی با بیان اینکه عسل شازند از نظر کمی و کیفی رتبه اول استان مرکزی را داراست، تصریح کرد: عسل تولیدی شهرستان به شهرستانها و برخی استانها همجوار صادر می شود.

 

 

 

وی با بیان اینکه در شهرستان شازند تعداد 35 هزار و 600 کلنی زنبور عسل موجود است گفت: در این عرصه 453 نفر زنبوردار در سطح شهرستان هستند و میزان اشتغال این فعالیت، بالغ بر 1000 نفر است.

 

 

 

مدیر جهاد کشاورزی شازند اضافه کرد: تعداد 43 نفر از زنبور داران نیز به صورت مهاجر بوده و از نجف آباد اصفهان، لرستان، خوزستان و مازندران در منطقه حضور دارند.

 

انتهای پیام/ن

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
nashrkhabar.ir