وعده‌هایی از جنس نمک بر زخم/نا امیدی بیماران دیالیزی از خرید خودروی حمل و نقل

نمایش خبر : 2112 | تاریخ انتشار : 1396/08/23 08:02
به گزارش پایگاه خبری شازند ما، در شهرستان شازند بیش از 30 بیمار کلیوی زندگی می کنند که علاوه بر رنجی که از بیماری خود می برند و خانواده های آنان در عذاب هستند، مشکل رفت و آمد آنان جهت انجام دیالیز هم باری سنگین بر دوش آنان و خانواده ها شده است.

این بیماران باید هفته ای سه بار جهت انجام دیالیز به بیمارستان تامین اجتماعی شازند مراجعه کنند و با توجه به پراکندگی سکونت در شهرستان شازند؛  بیمار دیالیزی قبل از دریافت خدمات درمانی فشارخون بالا و سرگیجه دارد و یا بعد از دیالیز دچار افت فشارخون می شود و به ناچار باید از وسایل نقلیه مخصوص استفاده کند و هزینه بالایی را برای آن بپردازد.

برخی از این بیماران دچار کهولت سن هستند و نیاز است که با آمبولانس تردد کنند، اما نبود وسیله مناسب برای رفت و آمد، این بیماران را دو چندان با مشکل مواجه کرده است.

دو سال از زمان تصویب خرید یک دستگاه خودرو جهت نقل و انتقال بیماران دیالیزی در شهرستان می گذرد اما گویا این مصوبه قصد رنگ واقعیت به خود گرفتن ندارد.

آذرماه  سال 94 بود که خبری تحت عنوان" وقتی یک مشکل با تهیه «پیش‌فاکتور‌خرید» حل می‌شود، ولی نمی‌شود" در خصوص خرید خودروی حمل و نقل بیماران دیالیزی در این پایگاه خبری منتشر شد و مشکل خرید خودرو عدم تهیه پیش فاکتور عنوان شده بود.
 

 


یکسال بعد از این مطلب یعنی دی ماه سال 95 نیز خبری با عنوان " حمل و نقل بیماران دیالیزی در پیچ و خم بروکراسی اداری/خودروی ون در دهه فجر خریداری می شود" روی خروجی این پایگاه خبری قرار گرفت و در آن وعده خرید خودروی حمل و نقل بیماران دیالیزی در دهه فجر سال 95 توسط رئیس وقت شورای شهرستان  داده شد. قیمت خودروی ون 170 میلیون تومان عنوان شده بود.

در اواخر بهمن ماه 95 بر اساس تصمیمات اتخاذ شده، خرید دستگاه ون منتفی و قرار بر خرید یک دستگاه مینی بوس با قیمت 195 میلیون تومان شد که طبق مصوبات مربوطه، این مبلغ  جهت پرداخت بین شهرداری ها و دهیاری های سطح شهرستان تقسیم شد.

در همان بهمن ماه 95 چک پیش پرداخت خرید این خودرو به مبلغ 130 میلیون تومان در وجه شرکت خودروساز از سوی شورای شهرستان نوشته و عنوان شد که موعد تحویل خودرو 3 ماهه بوده و تا پایان اردیبهشت ماه 96 خودرو تحویل شهرستان می شود.

در مرداد ماه سال 96 هم پیگیر وضعیت خرید این خودرو شدیم که تبرته فراهانی رئیس وقت شورای شهرستان گفت: با توجه به خرید یک دستگاه ون با کیفیت بالاتر مبلغ کل دستگاه از۱۷۰میلیون به ۱۹۵ میلیون افزایش یافت که اضافه شدن این 25 میلیون هم با اطلاع و هماهنگی نماینده شهرستان و فرماندار انجام شده و قول مساعد کمک دادند که مبلغ بین ۶ شهر تسهیم و مکاتبات آن از طرف فرمانداری انجام شد و در حال پیگیری است که تعدادی از شهرها آنرا تصویب و تعدادی نیز در حال تصویب توسط شورای شهر ها هستند.
 

 


اما بیماران دیالیزی شهرستان دیگر تقریبا از این وعده مسئولان نا امید شده و چشم امیدی به خرید این خودروی کذایی جهت حمل و نقل خود ندارند.

غلامی رئیس کنونی شورای شهرستان شازند هم در گفتگو با خبرنگار ما گفت: ما مکاتبات لازم در این خصوص را با فرمانداری انجام دادیم و در حال حاضر شهرداری ها نسبت به تعهدات خود جامه عمل نپوشانده و حق السهم خود را پرداخت نکرده اند.

وی افزود: مبلغ اولیه خودرو 170 میلیون تومان بوده که با تغییرات صورت گرفته مبلغ آن 195 میلیون تومان اعلام شده است و برخی شهرداری ها نه تنها سهم اولیه خود در این خصوص را پرداخت نکرده اند بلکه سهم این مابه التفاوت 25 میلیونی را نیز که بین شهرداری ها تقسیم شده نپرداخته اند.
 
انتهای پیام/ن
 
دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
nashrkhabar.ir