هلال احمر، مسئول جمع آوری و ارسال کمکهای مردمی به مناطق زلزله زده

نمایش خبر : 158 | تاریخ انتشار : 1396/08/24 09:47
به گزارش پایگاه خبری شازند ما، غلامعباس میرزایی فرماندار شازند در جلسه شورای مدیریت بحران شهرستان ضمن تسلیت به خاطر حادثه تلخ در استان کرمانشاه و جان باختن تعداد زیادی از هموطنان در زلزله گفت: اکثر نقاط کشور برای امداد رسانی اعلام آمادگی کرده اند و این آمادگی را شهرستان شازند نیز دارد.

وی افزود: در همان ساعات اولیه تعدادی کامیون و همچنین مقداری آب معدنی از شهرستان شازند به مناطق آسیب دیده اعزام شد.

فرماندار شازند ضمن تاکید بر اینکه کمکهای مردمی باید با مدیریت واحد، جمع آوری و به مناطق زلزله زده ارسال شوند تصریح کرد: دستگاه متولی در امر جمع آوری کمکهای نقدی و غیر نقدی مردم، هلال احمر است و تمام اقلام و وجوه نقد باید از این کانال جمع آوری و ارسال شوند.

میرزایی ادامه داد: این زلزله قطعا پس لرزه هایی دارد و باید همه دستگاه ها از آمادگی لازم جهت خدمت رسانی برخوردار باشند.

وی یادآور شد: در جمع آوری اقلام، باید مراقب افراد سودجو بود چرا که برخی افراد با حضور در روستا ها و با سوء استفاده از عواطف و احساسات مردم نسبت به جمع آوری اقلام و وجوهاتی می کنند که باید مردم هوشیار باشند و کمک های خود را به منابعی که از آن اطمینان دارند تحویل دهند.

فرماندار شازند خاطر نشان کرد: تعداد 100 نفر از بسیجیان شهرستان نیز جهت حضور در مناطق زلزله زده اعلام ؟آمادگی کرده اند و در صورت نیاز اعزام خواهند شد و پایگاه های مقاومت بسیج نیز نسبت به جمع اوری کمک های مردمی در سطح روستاها و تحویل آن به واحدهای هلال احمر اقدام می کنند.

انتهای پیام/ن

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
nashrkhabar.ir