کاهش ۹.۷ درصدی نرخ ولادت در شازند/ثبت‌نام بیش از ۳۵ هزار نفر برای دریافت کارت ملی هوشمند

نمایش خبر : 289 | تاریخ انتشار : 1396/10/14 11:00
مجید سرچالی رئیس اداره ثبت احوال شهرستان شازند در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری شازند ما با اشاره به وقایع ثبتی ۹ ماهه نخست امسال گفت: در ۹ ماهه نخست امسال تعداد ۱۱۹۰ مورد واقعه ولادت در شهرستان ثبت شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش ۹.۷ درصدی داشته است.

 

وی افزود: همچنین در مدت مذکور ۳۴۴ مورد واقعه فوت در شهرستان به ثبت رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال ۹۵ که تعداد ۳۵۷ مورد واقعه فوتی به ثبت رسیده است ۳.۶ درصد کاهش داشته‌ایم.

 

رئیس اداره ثبت احوال شهرستان شازند اضافه کرد: تعداد موارد ازدواج ثبت شده در شهرستان در همین مدت ۵۶۱ مورد بوده که نسبت به ۹ ماهه سال گذشته کاهش .۸ درصدی داشته است.


 

 


سرچالی همچنین به تعداد طلاق ثبت شده در شهرستان شازند اشاره و بیان کرد: باتوجه به رایزنی‌ها و پیگیری‌های انجام شده در خصوص ایجاد دفترخانه طلاق در شهرستان، از تیرماه امسال این دفتر در شهرستان شازند دائر شد که از آغاز فعالیت این دفترخانه تاکنون ۸۱ مورد واقعه طلاق در این دفتر به ثبت رسیده است.

وی صدور کارت ملی هوشمند را یکی از دستاوردهای مهم دولت دانست و گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، تمام خدمات اداری و بانکی برای افراد بر پایه این کارت صورت خواهد گرفت و لازم است که همه افراد مشمول طرح هر چه سریعتر برای ثبت نام و دریافت کارت هوشمند ملی از طریق سایت ncr.ir اقدام کنند.

سرچالی خاطرنشان کرد: تاکنون ۳۵ هزار و ۵۰۰ نفر در شازند نسبت به اخذ کارت ملی هوشمند اقدام کرده که این تعداد برابر با ۴۴ درصد جمعیت شهرستان است و نیاز هست که شهروندان عزیز هر چه سریعتر نسبت به ثبت نام کارت ملی هوشمند اقدام نمایند.

انتهای پیام/م


دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
nashrkhabar.ir