فعالیت 5200 ورزشکار سازمان یافته در شازند/خانه جوان در شازند ساخته می شود

نمایش خبر : 300 | تاریخ انتشار : 1396/10/17 14:02
مسعود قمری رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان شازند در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری شازند ما گفت: در شهرستان شازند 72 زمین ورزشی رو باز وجود دارد که از این تعداد 8 مورد دارای فنس کشی، رختکن و جاده سلامت است.

وی افزود: تعداد 18 سالن ورزشی سرپوشیده نیز در شهرستان موجود است که از این تعداد 7 مورد در روستاها و 11 مورد در شهرهای شهرستان دائر است و سیاست اداره ورزش، در اختیار گذاشتن این سالن ها به بخش خصوصی بوده که از نیروهای بومی و بیکارشهرستان هستند.
 
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان شازند در شهرستان شازند تعداد 22 باشگاه ورزشی خصوصی دارای مجوز در حال فعالیت هستند که از آن جمله می توان به باشگاه های بدنسازی، تنیس روی میز، بیلیارد، پینت بال و... اشاره کرد.
 

 


قمری با بیان اینکه 5 باشگاه فرهنگی ورزشی در مراحل اولیه اجرایی شدن هستنداضافه کرد: یکی از کارهای مهم در زمینه ورزش در سطح شهرها دائر شدن باشگاه های فرهنگی ورزشی شهرداری هاست که باید احیا شوند.
 
سازمان یافتن 5200 ورزشکار در شازند

وی بیان کرد: سرانه ورزشی در سطح شهرستان شازند با توجه به جمع کل اماکن ورزشی و جمعیت موجود نزدیک به یک متر است که با راه اندازی سالنهای ورزشی روستاهای غینر و حاجی آباد این سرانه افزایش خواهد یافت.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان شازند گفت: در سطح شهرستان شازند تعداد 39 هیئت ورزشی در حال فعالیت هستند  و تعداد ورزشکاران سازمان یافته طی 9 ماه گذشته،  5 هزار و 200 نفر است که نسبت به سال گذشته 1100 افزایش داشته است و در کل استان مرکزی، شازند رتبه اول از نظر تعداد ورزشکاران سازمان یافته است.
 
شازند، رتبه نخست برگزاری همایش های ورزشی در استان

قمری در خصوص میزبانی های مسابقات و اعزام به مسابقات نیزیادآور شد: شهرستان شازند 17 مورد میزبانی مسابقات استانی و 15 مورد میزبانی مسابقات کشوری را داشته و تعداد 96 نفر از ورزشکاران به مسابقات استانی و تعداد 12 نفر به مسابقات کشوری اعزام شدند.

وی ادامه داد: تعداد مقام های کسب شده ورزشکاران شازندی در مسابقات استانی، 85 مور و در مسابقات کشوری 41 مورد بوده است و همچنین تعداد 17 مورد همایشهای مختلف در سطح شهرستان شازند طی 9 ماه گذشته برگزار شده که به گفته رئیس هیئت ورزشهای همگانی استان، شازند رتبه نخست را در برگزاری همایش ها دارد.

اعطا 353 فقره وام ازدواج به جوانان شازندی

 رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان شازند به حوزه جوانان اشاره کرد و گفت: یکی از اقدامات مهم در حوزه جوانان، ایجاد خانه جوان است که در 22 بهمن ماه سال جاری کلنگ ساخت این خانه در شازند به زمین زده خواهد شد و یک مورد نیز در شهر مهاجران احداث خواهد شد.

قمری به اهدا وام ازدواج به زوجهای حوان توسط بانکهای عامل نیز اشاره و خاطر نشان کرد: طی 9 ماه گذشته 353 فقره تسهیلات ازدواج به زوج های جوان اعطا شده که از این تعداد، 80 مورد مربوط به بانک کشاورزی، 87 مورد بانک ملی، 135 مورد بانک ملت و 51 مورد بانک مسکن  بوده است.

انتهای پیام/ن
دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
nashrkhabar.ir