جشنواره اقوام و آیینهای ایرانی در مهاجران برگزار می شود

نمایش خبر : 458 | تاریخ انتشار : 1396/10/19 08:20
غلامعباس میرزایی فرماندار شازند در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری شازند ما گفت: جشنواره ملی اقوام ایرانی با رویکرد احیای سبک زندگی ایرانی اسلامی از 16  تا 25 اسفند ماه ۹۶ به همت دفتر امور اجتماعی فرهنگی استانداری مرکزی در شهرستان شازند برگزار می شود.

وی بیان کرد: بهبود زندگی جامعه با رویکرد ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی، حمایت از تعاونی‌ها پیرو تاکیدات مقام معظم رهبری و سیاست‌های کلان اقتصاد مقاومتی، شناسایی ظرفیت‌ها و قابلیت‌های سرمایه گذاری و توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، آسیب شناسی، تسهیل و بهسازی چرخه اقتصادی اقوام ایرانی، افزایش نرخ بهره‌وری و نیز ارزش افزوده فعالیت‌های اقتصادی در راستای اهداف قانون برنامه ششم توسعه، ایجاد نشاط اجتماعی از طریق اجرای آیین‌ها و موسیقی‌های اصیل بومی و عشایری و درنتیجه کاهش آسیب‌های اجتماعی از اهداف مهم این جشنواره است.
 
 

 

 
فرماندار شازند برگزاري نمايشگاه‌ها و کنار هم آمدن اقوام ايراني با فرهنگ، گويش، آداب و رسوم متفاوت را موجب هويت بخشي کشور خواند و بيان کرد: بدون شک جشنواره اقوام ايراني مي‌تواند مردم شهرها و روستاها را با فرهنگ‌ها، وضعيت جفرافيايي و تاريخي یکديگر آشنا کند.

میرزایی  با بیان اینکه این جشنواره دارای قسمت‌های مختلفی است، گفت: این قسمت‌ها شامل نمایشگاه، جشنواره، آموزش، مراسمات و نظرسنجی است.

وی با اشاره به اینکه این جشنواره در شهر مهاجران برپا می شود تصریح کرد: این جشنواره در واقع بهانه ای برای معرفی پتانسیلها و ظرفیتهای موجود شهرستان شازند نیز هست و لازم است که از طریق آن، توانایی های شهرستان به نمایش گذاشته شود.
 
فرماندار شازند خاطر نشان کرد: ظرفیت های بسیار خوبی درحوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دارد و برگزاری جشنواره فرهنگ اقوام ایران زمین در این شهرستان فرصت خوبی است که می تواند این ظرفیت ها را بیشتر به مردم معرفی نماید.
 
انتهای پیام/ن
دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
nashrkhabar.ir