آبرسانی به 39 روستای شازند در معرض خطر است

نمایش خبر : 396 | تاریخ انتشار : 1396/10/28 09:50
حمید طاهری مدیر آب و فاضلاب روستایی شازند در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری شازند ما گفت: طی سال مالی گذشته مبلغ 3 میلیارد و 900 میلیون تومان جهت انجام پروژه های آبرسانی شهرستان در نظر گرفته شد که از این میزان 80 درصد تخصیص پیدا کرد.
 
وی افزود: طی سال گذشته تعداد 9 مجتمع آبرسانی به بهره برداری رسید و تعداد 6 پروژه نیز دارای اعتبار ملی بودند و همچنین پروژه آبرسانی به 9 روستای دیگر نیز انجام شد.
 
مدیر آبفار شهرستان شازند اظهار کرد: پروژه های ملی در شهرستان شازند، پروژه آبرسانی به روستاهای بافبرآفتاب، قدمگاه، سورانه و ده سلمان و همچنین حفر چاه برای روستاهای غینر و سرسختی سفلی باعتباری بالغ بر 2 میلیارد تومان بوده است.
 
 

 

 
طاهری در خصوص آبرسانی با تانکر به روستاها بیان کرد: در زمان پیک حضور مردم در روستاها مثل محرم و صفر روستاهای ده زمان، ده حسین، قاییدان و قلعه چی علیا با تانکر آبرسانی می شدند اما در حال حاضر روستاها با مشکلی مواجه نیستند.البته در روستای قلعه چی علیا مردم اجازه حفر چاه را نمی دهند تا مشکل آب روستا حل شود.
 
وی تصریح کرد: 39 روستا در شهرستان شازند از طریق چشمه آبرسانی می شوند که با وضعیت موجود بارندگی، آبرسانی به این روستاها در معرض خطر است و مکاتبات لازم با فرمانداری و نماینده مردم در مجلس در خصوص در نظر گرفتن اعتبار برای آبرسانی به این روستاها انجام شده است.
 
مدیر آبفار شهرستان شازند عنوان کرد: آبرسانی به 46 روستای بخش سربند که از سالها قبل قرار بود از سد کمال صالح آبرسانی به آنها انجام شود، کلید خورده و در این خصوص بحث واگذاری ها با آبفار استان مرکزی و شهرستان شازند و اجرای پروژه با آبفار استان لرستان بوده و مقدمات آن در حال اجراست.
 
طاهری در خصوص ورود برخی پسآبها و فاضلاب ها به سد کمال صالح نیز خاطر نشان کرد: 26 روستا در مسیر سد کمال صالح وجود دارد که فاضلاب آنها رها می شود که در این خصوص مطالعات لازم انجام شده و نیاز به اعتباری بالغ بر 25 میلیارد تومان است که در صورت تخصیص اجرایی خواهد شد اما به طور کلی آلودگی فاضلاب این روستاها به سد وارد نمی شود و به خاطر فاصله زیاد اثری بر سد ندارد.
 
انتهای پیام/ن
 
دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
nashrkhabar.ir