تبلور خیرخواهی یک انسان در شغل مشقت‌بار پرستاری/شغلم را موهبت الهی می دانم+عکس

نمایش خبر : 583 | تاریخ انتشار : 1396/11/03 07:45
به گزارش پایگاه خبری شازند ما، پنجمین روز ماه جمادی‌الاول مصادف با ولادت با سعادت حضرت زینب(س) است که در میهن اسلامی ما به عنوان روز پرستار نامگذاری شده است. به همین مناسبت با تعدادی از پرستاران بیمارستان تامین اجتماعی شازند گفتگویی داشتیم.
 

 


پرستاری چیزی جز عشق و ایثار نیست

عابدی یکی از پرستاران این بیمارستان در پاسخ به این سوال که چرا شغل پرستاری را انتخاب کردید، به خبرنگار ما می گوید: به نظر من ورود به این شغل برای پرستاران یک موهبت الهی است.

این پرستار که در حال چک کردن علائم حیاتی یکی از بیماران است، با بیان اینکه شغل پرستاری در راستای خدمت‌رسانی برای بیماران است، ادامه می دهد: ورود به شغل پرستاری چیزی جز عشق و محبت نیست و نیازمند ایثار و فداکاری است.

مسئولیت پذیری؛ ویژگی بارز پرستاران

قلی‌پور از دیگر پرستاران بیمارستان نیز در توصیف شغل پرستاری بیان می کند: یک پرستار باید اخلاقی خوب و روحیه‌ای ایثارگرانه داشته باشد و احساس مسئولیت نیز یکی از ویژگی‌های بارز پرستاران است.

وی با اشاره به اینکه یک بیمار به هیچ عنوان برای پرستار با خانواده خود فرقی ندارد، می گوید: همین نگاه به بیمار باعث می‌شود که پرستار بتواند بهترین عملکرد را در روند بهبود بیمار از خود نشان دهد.

لحظات زیبایی که خستگی از تن پرستاران می‌زداید

دلاور از دیگر پرستاران بیمارستان تامین اجتماعی شازند نیز در خصوص زیباترین لحظه‌هایی که در این شغل داشته است، می گوید: لحظه تولد یک نوزاد برای یک پرستار و در مجموع کادر پزشکی زیباترین لحظه است، چراکه در آن زمان پاک‌ترین و بهترین موجود خداوند چشم به جهان باز می‌کند.


 

 


وی ادامه می دهد: همانطور که در اسلام بر پرستاری از بیماران سفارش شده است، به طور قطع یک پرستار نیز این مهم را همیشه در ذهن خود نگه می‌دارد تا همین امر باعث شود سختی‌های این شغل برای او سهل و آسان گردد.

شغلی همراه با سختی که عشق و علاقه زیادی می‌طلبد

نظری از دیگر پرستاران بیمارستان با اشاره به اینکه دعای خیر بیماران گره‌گشای امورات زندگی او است، می گوید: دعای خیر بیماران موجب موفقیت جامعه پرستاری با توجه به سختی‌های بیشمار آن می‌شود.

وی ادامه می دهد: در یك كلمه می‌توان پرستار را تجسم ایثار نامید، چراكه یك پرستار از همه چیز زندگی خود می‌گذرد. اگر شما به لحظه لحظه زندگی یك پرستار نگاه كنید، متوجه خواهید شد زمانی نبوده كه او از خود، خانواده، استراحت و لذت‌های زندگی نگذرد.

شغل پرستاری، شغلی همراه با سختی‌های بسیار است که اگر در آن عشق وجود نداشته باشد، قطعا به موفقیت ختم نخواهد شد. پرستاری با بی‌خوابی‌های شبانه، حضور در ایام تعطیل و حتی عید و سختی‌های بسیاری همراه است که بدون تردید فقط عشق و علاقه می‌تواند موجب تلاش بیشتر پرستاران شود.

انتهای پیام/ک

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
nashrkhabar.ir