شکارچیان غیرمجاز در شازند دستگیر شدند

نمایش خبر : 206 | تاریخ انتشار : 1396/11/24 07:46
به گزارش پایگاه خبری شازند ما، سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان شازند در عملیات مشترک با یگان امداد نیروی انتظامی، قاچاقچیان پرندگان شکارچی را که قصد انتقال پرندگان به استان های جنوبی کشور را داشتند، دستگیر کردند.
 
 
رضا میرزایی افزود: این متخلفین به طرز ماهرانه اقدام به جاسازی پرندگان در خودروی خود کرده بودند که پس از توقف و بازرسی درون خودرو سه بهله شاهین که از گونه های در معرض انقراض و کمیاب می باشند کشف گردید.
 
 

 

 
وی تصریح کرد: این متخلفین که قصد انتقال این پرندگان ارزشمند را به استان‌های جنوبی و خروج آن‌ها به کشورهای حاشیه خلیج فارس داشته‌اند، پس از بازداشت جهت سیر روال قانونی تحویل مقام محترم قضایی گردیدند.

میرزایی عنوان کرد: یگان حفاظت محیط زیست استان مرکزی با اقتدار تمام با هرگونه تخلف زیست محیطی برخورد کرده و برای تحقق این امر از هیچ تلاشی فروگذاری نخواهند کرد.
 
 

 

 
سرهنگ علیرضا رفیعی جانشین فرماندهی انتظامی شازند نیز افزود: در عملیات پلیس، سه شاهین شکاری و ۲ مرغ شاخدار قاچاق در بازرسی از یک دستگاه خودروی سواری کشف شد.

وی با بیان اینکه ارزش این پرندگان یک میلیارد و۸۰۰ میلیون ریال است اظهار کرد: 2 متهم دستگیر شده در این عملیات قصد داشتند پرنده ها را از کشور خارج کنند.

جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان شازند گفت: پرنده های کشف شده به اداره محیط زیست تحویل و متهمان نیز برای برخورد قانونی به دستگاه قضایی معرفی شدند.
 
 
 منبع: ایرنا و تسنیم
 
انتهای پیام/ن
دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
nashrkhabar.ir