دریاچه کوکبیه شازند به نوروز امسال هم نرسید/پدیده های طبیعی؛ بهترین فرصت برای جذب گردشگر+عکس

نمایش خبر : 1449 | تاریخ انتشار : 1396/12/16 08:20
به گزارش پایگاه خبری شازند ما، در منطقه کوکبیه که در نزدیکی شهرستان شازند قرار گرفته در طی سال‌های گذشته با توجه به بارش‌های فراوانی که در این منطقه وجود داشته، دریاچه‌ای به مساحت تقریبی ۴۰ هکتار و با عمق حدود ۲۰ متر به صورت خدادادی پدید آمده که ظرفیت بسیار مستعدی برای توسعه صنعت توریسم دارد.

 

از ابتدای پدید آمدن این دریاچه زیبا و چشم‌نواز، متاسفانه هنوز وضعیت مالکیت این دریاچه به دلیل وجود برخی مشکلات مالکیتی، بروکراسی اداری و غیره مشخص نشده است. دریاچه‌ای که می‌تواند فرصت مناسبی برای رونق و توسعه گردشگری در شازند باشد.

 

با پدید آمدن این دریاچه از سال گذشته پیگیری ها برای تبدیل کردن این دریاچه به منطقه گردشگری آغاز شد و پایگاه خبری شازند ما نیز گزارشی در این خصوص ترتیب داد. در این گزارش وضعیت سند این دریاچه و گفتگو با مسئولان برای پیگیری وضع این دریاچه ذکر شد. (اینجا)

 

 

 

 


منطقه کوکبیه شازند با ۱۸۶ هکتار مساحت در اختیار منابع طبیعی و آبخیزداری بوده که از این مقدار، ۱۲۰ هکتار آن در محدوده شهری شازند واقع شده است، اما شهرداری و شورای اسلامی این شهرستان تاکنون در این منطقه اقدامی در حوزه گردشگری و جذب توریسم انجام نداده‌اند.

 

 

دریاچه هنوز به شهرداری واگذار نشده است

 

 

شعبانی، شهردار شازند در این خصوص به خبرنگار ما گفت: این منطقه هنوز به شهرداری واگذار نشده است تا بتواند در آن اقدام به سرمایه‌گذاری کند.

وی با بیان اینکه شهرداری آمادگی ایجاد منطقه گردشگری در دریاچه کوکبیه را دارد، افزود: این اراضی در تملک اداره منابع طبیعی بوده که باید به اداره راه و شهرسازی و از آن طریق به شهرداری واگذار کنند تا شهرداری نیز با سرمایه‌گذاران برای ایجاد منطقه گردشگری وارد مذاکره شود.

 

 

مراحل اداری تعیین تکلیف دریاچه کوکبیه در حال انجام است

 

 

محمدی رئیس اداره منابع طبیعی شازند نیز گفت: در این خصوص با شهردار شازند، رئیس اداره راه و شهرسازی و اداره ثبت اسناد جلسه‌ای منعقد شد که در آن جلسه به توافقات خوبی رسیدیم.

 

 

وی افزود: کار نقشه‌برداری کل محدوده منطقه کوکبیه سال گذشته توسط اداره منابع طبیعی انجام شده و در حال حاضر نیز کار چک کردن حدود پلاک، توسط کارشناسان اداره منابع طبیعی و اداره ثبت اسناد در حال انجام است که به زودی به اتمام می‌رسد.


 

 


رئیس اداره منابع طبیعی شازند اظهار کرد: ۹۵ درصد از کار به انجام رسیده و مابقی بر عهده اداره ثبت اسناد است تا سند این منطقه که به صورت دفترچه است، به سند تک برگی تبدیل شود، چرا که تفکیک اراضی با سند چند برگی امکان‌پذیر نیست.

 

 

محمدی خاطرنشان کرد: امیدواریم این اقدامات تا فروردین ماه به اتمام برسد تا بتوانیم اراضی مربوطه را به اداره راه و شهرسازی و شهرداری واگذار کنیم.

 

 اگرچه سیر مراحل اداری تعیین تکلیف این دریاچه از سال گذشته آغاز شده و همچنان ادامه دارد اما انتظار از مسئولان ادارات و ارگان‌های مربوطه این است که تا این فرصت خدادادی از دست نرفته است، نسبت به تعیین تکلیف وضعیت آن سریع اقدام کنند چرا که ایجاد منطقه گردشگری در اراضی این دریاچه می‌تواند کمک شایانی در حوزه اقتصادی و گردشگری به شهرستان شازند کند.

 

 

انتهای پیام/ک


دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
nashrkhabar.ir