اغنیا، دستگیری از فقرا درایام پایانی سال را فراموش نکنند/والدین در چهارشنبه آخر سال، فرزندان را مدیریت کنند

نمایش خبر : 262 | تاریخ انتشار : 1396/12/18 13:39
به گزارش پایگاه خبری شازند ما، حجت الاسلام یعقوبی امام جمعه موقت شازند در خطبه های نماز جمعه با اشاره به جایگاه زن در جامعه گفت: در شرایطی که اسلام به وجود آمد و پیامبراکرم مبعوث شد، شرایط زنان در آن زمان خوب نبود و از جایگاه خوبی برخوردار نبودند.

وی افزود: اعراب در آن زمان که صاحب دختر می شدند خجالت زده بودند و این را ننگی برای خود می دانستند، اما در چنین فضایی اسلام ظاهر شد وپیامبر اکرم این فرهنگ را متحول کرد تا جایی که از درون آن شخصیتی مانند حضرت زهرا ظهور پیدا می کند.
 

 


امام جمعه موقت شازند با اشاره به اینکه حضرت زهرا (س) بهترین الگو برای داشتن یک زندگی سالم و پاک است بیان کرد: زنان ما باید به جای نگاه به غرب و شرق و بهره گیری از تفاله های غرب، حضرت فاطمه را که بهترین بانوی عالم برای آن هاست را الگو قرار دهند.

یعقوبی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به در پیش بودن ایام نوروز گفت: دستگیری از ضعفا و مستمندان جامعه جزو عبادت هاست و کسانی که توانایی دارند در این ایام پایانی سال از فقرا و نیازمندان دلجویی کرده و به آنان کمک کنند.

وی با بیان اینکه مردم بزرگ ایران اسلامی از دیرباز تاکنون به واسطه احسان، نیکوکاری، بذل و بخشش شناخته‌ شده‌‌اند، از اقشار مختلف مردم برای شرکت در جشن نیکوکاری امسال دعوت به عمل آورد و گفت: مردم کشورمان در برهه‌های حساس و بازه‌های زمانی مختلف نشان داده‌اند که به هیچ عنوان هم‌‌وطنان خود را فراموش نمی‌کنند.

امام جمعه موقت شازند با اشاره به سالروز راه اندازی کاروان های راهیان نور تصریح کرد: كاروان‌هاي راهيان‌نور رفتن به حريم شهدا براي پاسداشت حرمت آرمان‌هاي آنان و تجديد بيعتي مجدد براي آموختن آموزه‌هاي شهدا بوده و یک حرکت تاثیرگذار و زیباست.

یعقوبی با اشاره به در پیش بودن چهارشنبه آخر سال گفت: مراقبت از رفتارهای نوجوانان و جوانان در روزهای پایانی سال به ویژه چهارشنبه آخر سال بسیار مهم است و انتظار می رود که در این زمینه مراقبت بهتری صورت گیرد.

وی ادامه داد: تفریحات چهارشنبه آخر سال باید به سمت شادی های سالم و بی خطر برود و در این بین خانواده ها باید فرزندان را مدیریت کرده و به صورت منطقی آنان را توجیه کنند.

انتهای پیام/ن
دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
nashrkhabar.ir