پیش بینی تولید 1000تن ماهی در سال 97 در شهرستان شازند

نمایش خبر : 1186 | تاریخ انتشار : 1396/12/22 08:01
منوچهر کریمی مدیر جهاد کشاورزی شازند در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری شازند ما گفت: شهرستان شازند دارای 25 واحد استخر پرورش ماهی دو منظوره و 3 واحد نیز حد واسط بوده و رتبه دوم استان مرکزی در تولید ماهی را دارد.

وی افزود: در شهرستان شازند سالانه 800 تن ماهی تولید و روانه بازار می شود که نسبت به سال گذشته افزایش 20 درصدی داشته است.

مدیر جهاد کشاورزی شازند  ادامه داد: این در حالی است که در شازند از یک سوم ظرفیت و استعداد شهرستان برای پرورش ماهی استفاده می شود و هنوز از آبهای سطحی استفاده ای نشده است.
 

 


کریمی بیان کرد: میزان سرانه استفاده گوشت ماهی در استان مرکزی سالیانه 9 کیلوگرم است که این میزان در شهرستان شازند 10 کیلوگرم بوده و یک کیلوگرم از سرانه استان بیشتر است.

وی در خصوص اشتغالی که از این طریق ایجاد می شود عنوان کرد: برای هر 10 تن پرورش ماهی، یک نفر اشتغال ایجاد می شود که با توجه به تولید 800 تنی ماهی در شازند، به طور مستقیم، 80 نفر در این حوزه مشغول به کار شده اند.

مدیر جهاد کشاورزی شازند  تصریح کرد: در خصوص پرورش ماهی حدواسط که در یکی از مزرعه ها 8 میلیون قطعه و در دیگری 4 میلیون قطعه تولید انجام می شود، به ازای هر 500 هزار قطعه تخم چشم زده، یک نفر مشغول به کار می شود.

کریمی گفت: علاوه بر مصرف شهرستانی، ماهی های تولیدی و تخمهای چشم زده تولیدی شهرستان  به استانهای همجوار از جمله تهران، لرستان و چهارمحال و بختیاری صادر می شوند.

وی خاطر نشان کرد: پیش بینی می شود که در سال آینده با افزایش 20 درصدی تولید ماهی در شهرستان شازند، میزان تولید در این شهرستان به یک هزار تن در سال برسد.

انتهای پیام/ن

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
nashrkhabar.ir