برخورد قاطع با هنجارشکنان در چهارشنبه آخر سال/68 درصد افزایش کشفیات مواد مخدر در شازند

نمایش خبر : 1265 | تاریخ انتشار : 1396/12/22 09:20
سرهنگ محمدعقیل سلگی سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان شازند در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری شازند ما گفت: تعامل هدفمند پلیس با رسانه می تواند بستر ساز اطلاع رسانی مناسب باشد که این بستر سازی می تواند باعث ارتقا سطح امنیت اجتماعی باشد و رسانه ها می توانند با همکاری پلیس با آگاه سازی مردم علاوه بر اقدامات پیشگیرانه، فضا را برای مجرمین نا امن کنند.

پلیس مخالف شادی مردم نیست

وی افزود: یکی از نتایج خوب اطلاع رسانی دقیق و صحیح و به موقع این است که می تواند از شایعه سازی جلوگیری کند چرا که شایعه سازی می تواند بسیار مخرب باشد که رسانه باید در این زمینه نیز در کنار پلیس در صحنه حضور داشته باشد.

سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان شازند ادامه داد: پلیس مخالف شادی مردم نیست و حتی هر کمکی برای شاد کردن جامعه از پلیس بربیاید دریغ نخواهد کرد اما پلیس در چهارشنبه آخر سال خط قرمز دارد.
 

 


با افرادی که خط قرمز پلیس را رعایت نکنند برخورد می شود

سلگی بیان کرد: مزاحمت برای شهروندان، تخریب اموال دولتی و اماکن خصوصی و دولتی از جمله خط قرمزهای پلیس است و افرادی که این خط قرمزها را رعایت نکنند برابر با قانون با آنان برخورد خواهد شد.

وی اضافه کرد: پلیس از ایجاد فضای امنیتی در چهارشنبه آخر سال پرهیز می کند ولی در عین حال با کسانی که از قانون پافراتر گذاشته و تخطی کنند برخورد جدی و قاطع خواهد شد.
 
68 درصد افزایش کشفیات مواد مخدر در شازند

سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان شازند عنوان کرد: در سال 96 نسبت به سال قبل، در بحث کشفیات مواد مخدر میزان 68 درصد افزایش وجود داشته و در این خصوص 142 کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف شده است و 1 هزار و 418 نفر از معتادین و خرده فروشان و تعداد 30 نفر قاچاقچی و 10 باند، دستگیر و متلاشی شده است.

سلگی اضافه کرد: در خصوص کالای قاچاق حدود 60 میلیارد ریال کشفیات به دست آمده و در این راستا 500 نفر نیز دستگیر شده اند.

وی یادآور شد: در حوزه کشفیات سرقت، 3 درصد افزایش نسبت به سال گذشته و همچنین در زمینه کشفیات نیز 110 درصد افزایش  وجود داشته است.

سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان شازند گفت: 20 درصد در زمینه کلاهبرداری در سطح شهرستان شازند کاهش وجود داشته و با فرهنگ سازی  و اقدامات ایجابی پلیس در سطح شهرستان، توانستیم در زمینه نزاع فردی 18 درصد و در زمینه نزاع دسته جمعی 29 درصد کاهش را داشته باشیم.

سلگی اظهار کرد: در خصوص تصادفات منجر به فوت 3 درصد کاهش و در زمینه مجروحین، 4 درصد افزایش وجود داشته که در این زمینه بحث فرهنگ سازی بسیار می تواند موثر باشد.
 
83 درصد از پرونده های مشاوره منجر به سازش شد

وی ادامه داد: طی سال 96 تعداد 2 هزار و 160 نفر به مراکز مشاوره پلیس در کلانتری ها مراجعه داشته اند که از این تعداد 300 نفر مشاوره گرفته اند و 83 درصد پرونده ها منجر به سازش شد.

سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان شازند  عنوان کرد: تعداد 500 نفر در سطح شهرستان در زمینه همیاران پلیس آموزش دیده اند و تعداد 30 نفر نیز پلیس یار در سطح مدارس داریم و همچنین برای 2 هزار نفر از اقشار مختلف جامعه آموزشهای همگانی برگزار شده که 150 کارگاه اموزشی در طول سال منعقد شده است.
 
دستگیری 70 نفر سارق در 150 فقره سرقت

سلگی با بیان اینکه از ابتدای سال تا کنون 20 مرحله طرح پاکسازی در سطح شهرستان انجام شده تصریح کرد: 35 درصد کشفیات مربوط به این طرح ها بوده است و همچنین طی سال جاری 150 فقره سرقت کشف شده و در راستای آن 70 نفر سارق دستگیر شدند.

وی خاطر نشان کرد: سامانه 197 خدماتی بدون هزینه است که مردم با گذاشتن پیام خود بر روی این شماره می توانند نسبت به اقدامات پلیس، انتقادات، پیشنهادات و تقدیر خود را ارسال نمایند.

انتهای پیام/ن
دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
nashrkhabar.ir