حضور جوانان در اعتکاف باعث درخشش این عبادت الهی است

نمایش خبر : 1191 | تاریخ انتشار : 1396/12/25 20:53
به گزارش پایگاه خبری شازند ما، حجت الاسلام موسوی امام جمعه شازند در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه گفت: رعایت حجاب و عفاف از دستوراتی است که پیامبر مکرم اسلام به امت خود دادند و از بانوان خواستند در برابر نامحرم خود را بپوشانند.
 
 

وی تصریح کرد: شیعه امام صادق(ع) کسی است که عفت و حیا داشته باشد و لازم است بانوان مسلمان و شیعه، در همه شرایط سیره و روش بانوی بزرگ اسلام فاطمه زهرا(س) را الگوی خود قرار دهند.

 

 

امام جمعه شازند در ادامه به اتفاقات اخیر در تهران و رقص دختران دانش آموز اشاره و بیان کرد: مسئولان باید با هنجار شکنان در این خصوص و کسانی که چنین برنامه هایی را تدارک می بینند برخورد قاطع کنند.

 

 

 

 

موسوی همچنین به در پیش بودن عید نوروز اشاره کرد و گفت: مردم باید در این زمان در خانه تکانی ها، رعایت اسراف را در نظر بگیرند و از هدر دادن منابع طبیعی و ملی از جمله آب جلوگیری کنند.

 

 

وی با بیان اینکه امروز اهمیت اعتکاف به‌دلیل شرکت‌کنندگان آن است، بیان کرد: شاید در صدر اسلام اعتکاف به‌ عنوان سنت حسنه و سیره پیامبر اکرم(ص( رواج داشت ولی امروزه اعتکاف روح تازه‌ای پیدا کرده و دلیل آن حضور جوانان در مسئله اعتکاف است که سبب درخشش این عبادت الهی شده است

 

امام جمعه شازند خاطر نشان کرد: اعتکاف امروز از جنبه فردی و اجتماعی دارای اهمیت است. اعتکاف راهی برای معرفت نفس، وسیله‌ای برای پر کردن خلاهای معنوی و اخلاقی جامعه و وسیله‌ای برای تقرب به خداوند است

 

 

انتهای پیام/ک

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
nashrkhabar.ir